Být pravdivý

Lidé si myslí, že jsou šťastní, když neustále něco dělají. Většinu času mají stejný životní stereotyp: chodí do práce a pak jedou na dovolenou. Jak mohou být takto lidé šťastní? Když se jim podíváte do očí, je v nich pouze smutek, protože člověk neví, co je opravdové štěstí a jak k němu dojít. Člověk bez ustání hledá své štěstí v materiálním světě nebo v ostatních lidech. Proto je tam ten smutek: všichni se honí za stínem štěstí. Klamou sami sebe vnějšími změnami a nazývají to štěstím, láskou apod.

Můžete klamat sami sebe, ale když s vámi skutečný život zatřese, vždy vyplave napovrch to, co máte ve svém nitru. Podobně jako láhev, která může zvenku vypadat krásně, ale důležité je to, co je uvnitř ní. Není to tak, že když je láhev krásná, můžete vypít, co je uvnitř. To samé lze spatřit ve falešné lidské radosti: není opravdová. Pouze pokud toužíte po skutečném štěstí, tehdy vás Giridhári zahrne svou milostí tím, že vás přivede na duchovní cestu.

Tato cesta je cestou přijetí. Zpočátku vás učí, že musíte přijímat sami sebe takové, jaké vás Bůh stvořil, nejen svůj zevnějšek, ale i realitu vašeho srdce, kterou znáte pouze vy a On. Jakmile toto uděláte, přestane záležet na všem, co je vnější. Cesta se stane cestou pravdy a skutečné lásky. Je to vnitřní cesta, která se odrazí navenek. Nemění se, ale roste spolu s vědomím do něčeho trvalého. Co se děje se může dít venku, vy ale zůstáváte vyrovnaní ve všech situacích, protože vy sami jste s Bohem.

—Paramahamsa Vishwananda
(z původního tweetu ze 7. října 2017, Twitter.com/Vishwananda)


Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *