Aktuálně na nebi

Novoluní 16. 4. 2018

V pondělí brzy k ránu ve 3:57 SELČ se odehrává Novoluní na 26. stupni Berana. Je v aplikační konjunkci s Uranem. Uran na posledních stupních Berana je hodně sprinterské postavení. Je to rychlá planeta v rychlém znamení. Čas nám běží pocitově rychleji. Události se dějí náhle, nečekaně a rychle. Beran i Novoluní v sobě nesou nové začátky a Uran nepředvídatelnost, nevypočítatelnost. Dohromady jsou tedy možné šokující nové začátky, do kterých doslova vletíme po hlavě.

Novoluní v Beranu je z celého roku nejvíc nabito mocnou, životadárnou silou, Uran nás převádí velikou rychlostí do úplně nové budoucnosti našeho života na fyzické, duševní i duchovní rovině. Je naprosto ideální začít s nějakým pohybem, sportem i dietou. Budete mít víc síly a odvahy se do rozhodnutí pořádně obout. Obě světla bok po boku v ohnivém Beranu jsou nejideálnější pro starty a začátky. A to především pro ty neplánované, spontánní, intuitivní. Doslova vnuknutí.

Budeme víc vzrušení, citliví na podněty z okolí. Jsme možná víc autentičtí, ale i sobečtí. Povede nás to k říkání toho, co si skutečně myslíme, bez ohledu na následky. I Merkur je teď v Beranu a den po Novoluní začne nabírat direktivní směr. Věci, které se komplikovaly a protahovaly, nebo neměly zdánlivě řešení, se zase začnou vyjasňovat a dají se do pohybu.

Velmi stručně řečeno, dům v horoskopu, kde se Vám Novoluní odehrává, ukazuje, kde se musíte otevřít a experimentovat s něčím novým a odlišným a kde musíte být s naprostou objektivitou vnímavější k pravdě. Mějte také na paměti, že uranské Novoluní představuje silně napjatou, temperamentní a rychle proměnlivou vibraci. Zvýrazňuje způsob myšlení „jak to-tak to“ a ne „buď–anebo“. Aktivita může přeskakovat z jednoho extrému do druhého. Z praxe mám vypozorováno, že uranské vibrace působí na nervovou soustavu, na tělesné rovině mohou vznikat křeče a nepravidelnosti všeho druhu.

Vibrace dubnového novoluní slouží k radikálnímu přepólování cesty v určité životní oblasti. Jsme vnímaví k novým oblastem zkušeností, a to buď s radostným vzrušením, nebo skrz šokující a traumatizující krize.

Způsob života, který je v souladu s přírodními zákony, pomáhá udržet zdraví a spokojenost, která se zrcadlí i do příjemných a nekomplikovaných událostí kolem nás samotných. A čím je člověk dál na své cestě v potlačení ega a nalezení skutečného Já, tím méně se dějí věci v hrubých vibracích, na fyzické rovině (ve formě různých havárií, onemocnění, finančních pastí atd.)

Budeme-li žít v harmonii s vesmírem, nemusíme se ničeho obávat. Teoreticky to zní jednoduše, ale prakticky je to velký problém. Mnoho lidí si zvyklo žít bezstarostně a nepřemýšlejí o následcích svého jednání. Stávají se otroky svých pomíjivých tužeb, až nakonec onemocní, nebo se jim zboří některá životní oblast. Jakmile dosáhnou svých přání a tužeb, s hrůzou si uvědomí, že je můžou ztratit a naplní je strach. Je tedy jasné, že se musíme postupně povznést nad touhy i strach. K tomuto cíli vede mnoho cest. K cíli se však nepřiblížíme čtením knih, ale jedině a pouze dennodenní praxí. Tím, jak reagujeme na své okolí, obzvlášť s našimi partnery a dětmi, dochází k velkému učení. Je mnohem jednodušší zakřičet, zakázat něco z pozice naší nadřazenosti nebo se urazit, než se zastavit a zpracovat své vlastní emoce a myšlenky.

K léčení vztahových i zdravotních problémů je potřeba naprosto kultivovat svůj charakter. Ovšem naše ego je jako oko, které vidí vše vně, ale je neschopno uvidět samo sebe. Proto je třeba ho rozpouštět a pravidelnými cvičeními naopak posilovat spojení se skutečným „Já“. Ráda bych vás z hloubi srdce podnítila, abyste se vydali s naprostou upřímností po té cestě, která vás inspiruje nejvíc.


Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *