Zpomal.

Právě dnes, kdy je novoluní v Beranu, ve znamení rychlosti, mužské energie, hlavy, nadšení a rychlých akcí, zkus na chvíli zpomalit své tempo a spojit se s tím, co je v tobě ženské, co tě vyživí a nechá tě odpočinout. Dnes je den, kdy na chvíli zastav svou snahu a silnou vůli a nech se vést do vnitřního světa, kde můžeš na chvíli úplně vypnout. Jen si představ, jak ti žena v tobě dává prostor k odpočinku.

Hladí tě po vlasech a vnímáš, jak moc je důležité umět zastavit, aby se mohla obnovit energie, kterou potřebuješ do dalšího konání. Pokud nezpomalíš, neprocítíš a nespojíš se, tvůj vnitřní pramen vysychá, chřadne a tvoje akce se stávají tvrdší a závislé na silné vůli, což tě vyčerpává.

Zpomal a vychutnávej si každý krok, nádech, výdech, celé svoje bytí všemi smysly. Jestliže si říkáš, zpomalil/a jsem už dost, tak zpomal ještě víc a víc. Zastav se a nech svoje ženské cítění, aby dalo prostor k odpočinku tomu, co je v tobě pod taktovkou mužskou energie.

Představ si, jak mužskou energii v tobě, přijímá po dlouhé cestě a možná velmi zdlouhavém a vyčerpávajícím konání, tam venku, ve vnějším světě tvoje krásná ženská energie. Vezme ho do náručí a hladí ho po vlasech, zatímco on odpočívá a nabírá síly.

Dává mu prostor, aby mohl zpomalit, nabrat u ní výživu a inspiraci pro jeho další životní krok. Právě teď potřebuje odpočívat a zapomenout u ní na celý vnější svět. Ona ho vede do jeho vnitřního světa. Možná dávno ztratil spojení se sebou samým a stal se z něj automatický robot, který koná, aniž by ze svého konání procítil radost, nadšení a lásku. Možná si nevšiml, že to, co je v životě skutečně důležité, vedle něj chřadne bez povšimnutí a potřebuje jeho plnou přítomnost.

Aby tu byl.

Nejen fyzicky, ale především, on sám, se vším, co k němu patří. Možná se jen přiliš nechal strhnout vnějším světem a ztratil v něm rovnováhu. Už dávno pod tíhou všeho konání, nic necítí. Rychlost, která mu dříve dávala křídla a svobodu, ho teď už netěší. Jeho vnitřní ženský pramen vysychá, nevnímá podporu, stabilitu ani jeho ochranu. Zapomněl, že aby něco mohlo růst, musí tomu ženská energie dát prostor a výživu. Prostor, do kterého se vždy rád vrátí, aby nabral zase sílu, inspiraci a našel svůj střed. Je to prostor, ve kterém může ukázat svou zranitelnost, křehkost a zpomalit natolik, aby mohl být příště zase ve své síle, energii, nadšení a rychlosti.

Dnes dej více prostoru všemu, co potřebuje ještě dozrát. Zpomal svůj krok, prodýchej vůni deště a probouzejícího se jara. Dnes neexistuje čas, jen prostor. Čím více dáš prostor k výživě, tím lépe dokáže vše kolem tebe růst. Tvá plná přítomnost ti dovolí jen BÝT. Tvá hodnota se odvíjí jen od tvého bytí tady a teď. Nasaj déšť, nech se pohladit, spolupracuj, najdi svůj střed a pak vykroč zase do světa.
Nic ti neuteče.
Nic tě nepronásleduje.
Nic není víc v souladu, než tvé vlastní tempo.
DOVOL SI.
ZPOMAL.
PROCIŤ.
ŽIJ.

Shumavan

https://www.shumavan.cz/


Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *