Zamyšlení k dnešnímu Novoluní a zatmění Slunce

Dnes je pátek 13., navíc je Novoluní a také částečné zatmění Slunce v Raku v  přesné opozici s Plutem v Kozorohu. To je neuvěřitelně silná konstelace!

Z hloubi našeho nitra se může mnohé vynořit – vzpomínky z minulých životů, starověké symboly, slova, hluboké emoce, karmické smlouvy. A  musí být propuštěny, zaslány zpět do Jednoty. Jedině tak se uvolní cesta k vytvoření nové reality, jedině tak se navýší frekvence našeho Vědomí.

Po své krátké obvyklé ranní meditaci, jsem jako každý den, požádala o inspiraci a otevřela namátkou jednu z knih, která je v mé rozsáhlé knihovně. A  vůbec mě nepřekvapilo, že text, který jsem si přečetla, je v naprostém souladu s dnešní energií.:-)

Ať je pro Vás inspirací a přínosem. Krásné Novoluní!

„Stejně jako začíná semínko svůj život v temnotě půdy nebo dítě začíná svůj život v temnotě lůna, veškeré začátky probíhají ve tmě, protože tma je pro začátky tou nejzákladnější věcí.

Začátek je tajemství – a k tomu je potřeba tma. A začátek je velmi jemná záležitost, takže je k němu zapotřebí tma. Začátek je také velmi intimní záležitost, a i proto je k němu zapotřebí tma. Temnota má hloubku a neobyčejnou vyživovací sílu. Den vás unaví, noc vás obnoví.

Nastane ráno, následuje celý den, ale pokud se bojíte tmy, nemůže nastat nové ráno. Pokud se někdo rozhodne, že vypustí tmu, pak nemůže přijít nový den. Člověk musí projít temnou nocí duše, aby dosáhl svítání. Nejprve je smrt, potom je život.

V běžném sledu bývá zrození a potom život, ale ve vnitřním světě, na vnitřní cestě, je to právě naopak – nejprve je smrt, potom život.“

Zkuste toto malé cvičení:

„Lehněte si s pocitem, že jste blízko své matky. Temnota je matka, matka všeho. Přemýšlejte – když nebylo nic, co tedy bylo? Nepřijdete na nic jiného než na temnotu. Jestliže všechno zmizí, co tu stále bude? Bude tu tma. Tma je matka, lůno, tak si lehněte a mějte pocit, že ležíte v lůnu matky. A stane se to skutečné – ucítíte teplo a dříve či později, začnete cítit, že temnota, lůno, vás obklopuje ze všech stran, že jste v ní.“

A nezapomeňte, že jako každé cvičení, i toto je třeba jej praktikovat opakovaně, aby pro vás bylo přínosem.

Ať děláte cokoliv, stále je ve vás kousek tmy.  Stejně jako v sobě nosíte plamen světla, tak v sobě nosíte i tmu. Tma do vás vstoupila a vy  ji nosíte dál v sobě. Když v sobě budete VĚDOMĚ nosit tmu, začne být vaše tělo tak uvolněné, tak klidné, tak vyrovnané, že to budete cítit i navenek. Zkuste to. Je to jeden z nejúžasnějších prožitků – nést temnotu ve svém lůně, stát se temnotou. Když chodíte, jíte, sedíte, když děláte cokoliv, mějte stále na paměti, že vás naplňuje tma; že jste naplněni nejen světlem, ale i tmou. A pak uvidíte, jaké se budou dít změny.

My lidé jsme ztratili kontakt se skutečnou tmou. Bojíme se jí. Nejsme s ní ve spojení. Ale pokud se k ní dokážeme obrátit čelem, naše bytí se naprosto změní.

„Jakmile do vás vstoupí tma, vstoupíte vy do ní. Budete muset čelit příšerám, budete muset čelit vlastnímu nevědomí. Z hloubi vašeho nitra se budou nořit zvláštní věci. Budou vypadat reálně. Možná se budete bát, budete vyděšeni, protože to bude tak skutečné – ale jsou to jen vaše duševní výtvory. Jakmile je přijmete, přestanou vás děsit.

Může vám pomoci Meditace o tmě. Zkuste to. Každou noc buďte hodinu s tmou. Nic nedělejte, jen se dívejte do tmy. Budete mít pocit, že se rozpouštíte, a pak ucítíte, že tma vstupuje do vás a vy vstupujete do tmy.

Žijte s temnotou tři měsíce, každý den jednu hodinu, a ztratíte pocit oddělenosti, individuality. Pak už nebudete ostrov, ale stanete se oceánem. Budete jedním celkem s temnotou. “

Osho

Foto: Shutterstock

 


Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *