Požehnej své jídlo

„Je nesprávné se domnívat, že energie, jež vyživuje lidské tělo, pochází z jídla, které jíme. Je to jeden z nejchybnějších názorů současného světa … energie lidského těla musí pocházet z mnohem jemnohmotnějšího a čistšího zdroje než jsou molekuly sacharidů. Síla, která pohání lidský stroj, je éterická.“

Hilarion

Milí přátelé,

díky knihám od Jasmuheen víme, že je možné žít pouze ze Světla a nepřijímat žádnou hmotnou potravu. K tomu je ale potřeba být náležitě  připraven a mít dokonale vyčištěný svůj energetický systém. Je to cesta na dlouhou trať. My, kteří, jsme zatím odkázáni na hmotnou stravu, ale můžeme své jídlo, před tím, než začneme jíst, požehnat a nechat jej prostoupit Světlem.

Žehnání jídla není nic nového – ve všech náboženských a duchovních tradicích se jídlo žehná již po tisíce let. Když  poděkujete za jídlo, které se chystáte sníst a požehnáte jej, navýšíte tím jeho vibrace a sladíte se s tím, co jíte, což vašemu  tělu může jedině prospět.

A jak na to?

Než začnete jíst, zaměřte svou pozornost do sebe, můžete zavřít oči nebo ne, to není podstatné. Přemýšlejte o jídle, které se chystáte sníst. Představujte si, jakou úžasnou chuť bude mít. Uvědomte si jak dokonalé je vaše tělo v tom, jak snadno dokáže toto jídlo zpracovat.

Poděkujte Matce Zemi, která nás svými plody vyživuje a poděkujte letmou myšlenkou i každému, kdo se  na přípravě jídla podílel – kdo jej vypěstoval, dodal na trh, kdo vám jej prodal. Poděkujte tomu, kdo jídlo připravil – a to i v případě, že jste to vy !

V duchu si řekněte: : „Toto jídlo mi poslouží tím nejvyšším možným způsobem ! “ Poděkujte svému tělu za to, že jídlo přijme a zpracuje jej. Opravdu prociťte vděčnost za jídlo, které se chystáte sníst.

Věřte, že vám to nezabere tolik času, jak to vypadá. Stačí jen záměr, cíleně a s láskou vyslaná myšlenka…

Když jíte, nepociťujte jídlo jen svými chuťovými pohárky, ale pojímejte jej v celé kráse; sledujte vibrace života, dar Lásky, který vám potrava předává. Umožněte svému tělu, aby absorbovalo jeho Světlo i chuť. Jezte pomalu, soucitně. Jezte s uvědoměním.

Před jídlem můžete pronést také jednu z následujících invokací. Před tím zaměřte svou pozornost do srdce a v duchu vyslovte:

„Duchu svatý, požehnej, prosím, toto jídlo. Prostup jej svým světlem, svojí silou a čistotou. Nechť s tímto jídlem přijímám i Ducha Tvého.“ Děkuji.

Pokud se nestydíte, můžete při tom mít i na veřejnosti své ruce lehce položené nad jídlem.

Druhá mantra zní:

„Volám tímto a invokuji svou mocnou Já jsem Přítomnost a Světlo Boží, aby okamžitě přeměnila toto jídlo ve Světlo a čistou energii.“ Děkuji.

Praktikujte žehnání jídla pravidelně a uvidíte, že vaše tělo na to začne příznivě reagovat, protože vaše myšlenky nabité Světlem, skutečně změní vibrace jídla, které budete jíst. Postupem času si uvědomíte, jak se tento rituál požehnání stává živoucím prohlášením vašeho propojení s Bohem; se vším, co existuje.

S láskou,

Sofie


Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *