Aktuálně…

Pátek 11.1. – Luna v Rybách opouští konjunkci s Neptunem, Slunce v přesné konjunkci s Plutem v Kozorohu, Merkur v Kozorohu v konjunkci se Saturnem. Zvážnění atmosféry, zodpovědnost, serióznost a nutnost vyvíjet abnormální sílu vůle.

Také v pátek Luna putuje znamením Ryb a postupně se vymaní z lehce otupující a nekoncentrované konjunkce s Neptunem v Rybách. Neptun je planetou související s kosmickým vědomím, ale také s procesy rozmělňení, neurčitosti, poddajnosti a nedostatečného vymezení hranic.


V konstelaci naopak s příchodem víkendu začne přibývat jednoznačnosti, přísnosti, důslednosti a někdy se mohou připojit také pochyby, zvláště během dopolední sobotní konjunkce Luny v Rybách s Chirónem.Pátek i sobota se pak ještě ponesou v duchu plutonské konjunkce se Sluncem v Kozorohu. Pluto jako planeta krajností nutí jít až na hranici vlastních sil, vede k pragmatičnosti, výkonnosti ale také přetlaku, nátlaku nebo umanutosti. Mohou se tematizovat také otázky moci a bezmoci a Pluto je zkrátka planetou, která silně akcentuje také téma samotného přežití, nutnost jít absolutně k jádru věci a nerozptylovat se zbytečně povrchní zábavou.
Konjunkce bude postupně polevovat, místo ní ale nastupuje přesný aspekt mezi Merkurem a Saturnem v Kozorohu.

Také s ním se mohou pojit určité pocity tíže, nebo minimálně pochybnosti. Saturn nad Merkurem v Kozorohu dává smysl pro řád, disciplínu i maximální věcnost. V pátek a o víkendu tak poroste sklon vše důkladně prověřovat a ověřovat, může se projevit skepse, ale v pozitivním směru tak zvýšená zodpovědnost, smysl pro pravidla a šetrnost. V kombinaci s planetami v Beranu se v sobotu odpoledne a v neděli projeví až vojenská ráznost, pátek se ještě ponese v duchu nalaďování vnímavé Luny v Rybách, sobota dopoledne pak v duchu chirónských léčení a chronických ran nebo větší lítosti. Zbytek víkendu by měl být ale velmi rozhodný a rázný.

Venuše ve Střelci v trigonu s Marsem v Beranu pak přispívají i k propojení ve vztazích, nemusí to ale být bez vzájemné soutěživosti. Mars v Beranu nečeká na loudaly a jde přímočaře za svým, podobně Venuše ve Střelci je přímočaře upřímná, takže diplomatické tanečky se nekonají.

Pěkný pátek všem!

Zdroj: Reflexivní astrologie


Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *