Aktuálně na nebi…

Neděle 13.1. – silně saturnský den, Merkur v Kozorohu v přesné konjunkci se Saturnem, Luna v Beranu v kvadrátu se Saturnem, v trigonu s Jupiterem a večer v kvadrátu s Plutem v Kozorohu. Tvrdost, pracovitost i emoční a komunikační sevřenost a disciplína.

V neděli budou konstelace velmi saturnské, tedy poměrně ne-nedělní, plné tvrdosti, věcnosti, vědomí disciplíny a vlastních limitů.
Především vyvrcholí přesná konjunkce Merkura v Kozorohu se Saturnem – aspekt může o víkendu tlumit nadšení a přirozený tok komunikace, mohou se projevit pochybnosti a někdy dokonce skleslost nebo deprese.
Saturn v přesné konjunkci posiluje zodpovědnost a smysl pro řád, jeho doménou je ale zpochybňování všeho a neúprosný smysl pro realitu, někdy přecházející až do negace.
Za Saturna nad Merkurem se dá hovořit o vědomí povinnosti, méně pak o naději nebo abstraktních vizích. V zemském znamení Kozoroha jsme ve sféře praktické realizace, kde se úniky do fantazie neodpouští a vše je pojímáno striktně racionálně, nejlépe v kalkulovatelné rovině.

V neděli se pak v kvadrátu se Saturnem ocitne také Luna v Beranu, což může vést k emoční uzavřenosti, tvrdosti nebo zacílení na výkon a vytváření praktických výsledků. Temperamentní Luna v Beranu se bude současně nacházet také v optimističtějším trigonu s Jupiterem ve Střelci, celá neděle ale může být spíše emočně sevřená nebo zaměřená na úklid, bilancování nebo seriózní budování.

Přesný kvadrát s Lunou vznikne během rána a dopoledne a večer Luna v Beranu zasměřuje do kvadrátu s Plutem v Kozorohu – což je opět vysoce výkonnostní kombinace, která je spíše přetlaková.

Silné zastoupení znamení Kozoroha pak v lednu nutí směřovat pozornost do kariérní oblasti, k financím a obecně k budování všeho trvalého a pevného. Mars v Beranu podporuje přímočarost, Venuše ve Střelci čestnost a upřímnost ve vztazích, zbytek kozorožské kulisy je ale nadále silně pracovní, někdy až pragmatický.

Slunce v konjunkci s Plutem, tedy aspekt, který tento týden mohl vést až k přepínání sil a šponování vůle (stejně jako k různým manifestacím moci), bude příští týden nahrazen kvadrátem Slunce s Uranem – začne se více tematizovat potřeba změny, aspekt bude ale doprovázen současný kvadrátem mezi Marsem v Beranu a Saturnem v Kozorohu, tedy opět dříčskou, vytrvalostní, důslednou a sebeomezující se konstelací. K tomu ale až příště.

Krásnou neděli všem!

Zdroj: Reflexivní astrologie


Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *