Aktuálně na nebi…

Čtvrtek 7.2. – Luna v Rybách v konjunkci s Neptunem a v kvadrátu s Jupiterem ve Střelci, Mars v Beranu v konjunkci s Uranem, Slunce ve Vodnáři v sextilu s Černou lunou. Venuše v Kozorohu bez aspektu.

Ve čtvrtek Luna celý den putuje v poetické, spíše duchovně a imaginativně laděné konjunkci s Neptunem, navíc v kvadrátu s postmateriálním Jupiterem ve Střelci.
Není to konstelace příliš podporující koncentraci nebo trpělivé výkony, mnohem spíše vede k rozptylování, k podpoře vnímavosti a někdy také k chaosu.


Dvojí vliv Ryb ale podporuje také socitnost, senzitivitu až na bázi citové propustnosti a posiluje také intuici a umělecké sklony.Merkur ve Vodnáři v sextilu s Marsem v Beranu oproti tomu posiluje i větší ráznost, rozhodnost a komunikační otevřenost a přímost – Vodnář i Beran příliš dlouho nedumají nad tím, co řeknou, ale sází na přímou palbu.
Podobně pak zejména zítra a o víkendu bude působit konjunkce Marse v Beranu s Uranem – nejpozději se zítřkem a víkendem se dostáváme do fáze slibovaného turbo-tempa, kdy převaha planet v Beranu (včetně Luny v případě víkendu a pátečního večera) podpoří akceschopnost, rozhodnost, potřebu okamžitě jednat a vyvázat se ze všech možných typů omezení (Uran-Prométheus nad Marsem jako planetou iniciativnosti).Ke vzdoru nadále může přispívat i černá luna ve Vodnáři, která bude v konjunkci se Sluncem posilovat ego a zviditelňovat schopnost nebo neschopnost sebeprosazení a vlastního „zazáření“ (jde přeci jen o Slunce).
Černá luna ve Vodnáři také může zafungovat jako malý provokatérský šotek, který absolutně nerespektuje konvence a prosazuje za každou cenu svobodu a osvobození. Vzhledem k souběžné konjunkci Marse s Uranem bych nejpozději o víkendu očekávala i vlnu protestů nebo průlomových zpráv.

Čtvrtek by se měl ale ještě nést v klidnějším a introspektivním duchu, na nenápadných vlnách rybích hladin. Úplně zenový stojatý rybník to být určitě nemusí, Mars v Beranu už dnes začíná túrovat tempo a minimálně komunikace bude zřejmě přímočará a rázná, ale oproti víkendu je to ještě lehce útlumová konstelace. Luna v Rybách se nachází v souběžném sextilu se Saturnem v Kozorohu a ten přeci jen posílí i disciplínu, důraz na konvence i uměřenost. Ryby v neptunském oparu potom přispějí k tendenci jen tak plynout, pozorovat a nezasahovat do toku dění.

Pěkný a inspirativní čtvrtek všem!

Zdroj: Reflexivní astrologie


Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *