Aktuálně na nebi…

Merkur v Rybách – 10.2. – 17.4.2019

V neděli krátce před polednem přešla planeta související z astrologického pohledu s komunikací, způsobem myšlení, ale také dopravou, do intuitivních, empatických, imaginativních, ale mnohdy také nezacílených Ryb.

S Merkurem v Rybách proniká do myšlení vnímavost, empatie a také schopnost „absorbovat impulzy z prostředí“.
Planetráním vládcem Ryb je Neptun, vládce moří a současně archetyp související s rozprostraněností, neohraničeností, bezhraničností a schopností splývat s okolními procesy. Merkur v Rybách pak podobně vyniká především svojí někdy až telepatickou senzitivitou, intuicí a tendencí zpracovávat informace spíše „pravohemisférově“, umělecky a přirozeným vstřebáváním z okolí.

Planeta komunikace v Rybách podporuje schopnost naslouchat druhým i soucitnost, typické ale mohou být také drobné úniky z reality do fantazijního světa nebo světa poesie plného archetypů, mýtů či pohádek.
S Merkurem v Rybách se často pojí také důvěřivost, spíše introvertnost a mnohdy také zájem o psychologii, filosofii nebo umění, ještě častěji o duchovno.

Merkur v Rybách v horoskopu narození bude zřejmě dobrou podporou básníkům, fotografům nebo malířům, příliš se ale nehodí pro účetní, matematiky, informatiky nebo profese pracující s konkrétními čísly a pevnými strukturami.
Projevit se může také větší nesmělost, nerozhodnost nebo přílišná přizpůsobivost v partnerství. Jednou stranou mince je obětavost a soucitnost, další až sklon k závislostem, např. za konjunkce s Neptunem.

Díky retrograditě Merkura, který se otočí na posledním stupni Ryb během 5.3. a ve zpětném chodu zůstane až do 28.3., pak bude Merkur v Rybách našim průvodcem až do 17.4., což bude mít jistě své klady i zápory.

Mezi klady může patřit dobré napojení na nevědomou stránku a sklon k umírněné moudrosti, negativní zejména za konjunkce s Neptunem výrazný sklon k chaotičnosti, neurčitosti, zmatenosti nebo nerozhodnosti.
Za retrográdního Merkura v Rybách mezi 5.3. a 28.3. si pak mnozí možná budou připadat až s prominutím vygumovaní – Merkur zvláště na konci března v konjunkci s Neptunem sice podpoří intuici, ale ve zpětném chodu také sklon k různým technologickým poruchám nebo dopravním zácpám, za konjunkce s Neptunem může klesat koncentrace a mysl může podléhat únikům z reality nebo dennímu snění. Pozor také na zvýšenou zapomnětlivost nebo komunikační výpadky.

Ze začátku svého působení ale Merkur v Rybách může přinést vítanou změnu v podobě intuitivního, nemechanického přístupu, empatie a schopnosti nalaďovat se na potřeby druhých. Bez umanuté honby za výkonem nebo hmotným ziskem. A to se může hodit i během následujících „zrychlených uranských dní“.

Zdroj: Reflexivní astrologie


Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *