Aktuálně na nebi…

Merkur v Beranu – 17.4. – 6.5. 2019

Během středy přechází Merkur, planeta spojená s komunikací, intelektem, dopravou a zprostředkováním po více než dvou měsících v Rybách do Berana.

Merkur putoval Rybami od 10.2., navíc dlouhé období ve fázi retrogradity, což do komunikace i rozhodování vnášelo neurčitost, nerozhodnost, vágnost a mnohdy až zmatečnost, nedostatek iniciaivnosti nebo malomyslnost. 
Pozitivním rysem mohl být intuitivní přístup a ochota naslouchat, negativním nedostatek zápalu pro věc, pochybování a horší verbální průbojnost.


Merkur aktuálně během středy 18.4. přechází do ohnivého Berana, takže by mělo dojít k energetickému přepólování – do komunikace by měla pronikat ráznost, absolutní přímočarost, rozhodnost, bojovnost, soutěživost ale také tvrdohlavost a individualismus.
Merkur v Beranu představuje z astrologického pohledu energickou, optimistickou, sebevědomou a neúnavnou mysl, která se nezabývá zdlouhavým přemýšlením a otálením a preferuje okamžité jednání a jednoznačnost názorů.
Lidé s Merkurem v Beranu se nebojí promlouvat veřejně, naopak to jsou zpravidla smělí a soutěživí řečníci. Jejich verbální projev je přímočarý, někdy až drzý, v pozitivním směru zdravě asertivní a sebevědomý.Negativem může být nedostatek empatie nebo smyslu pro detail, sklon s ničím se slovně nepárat a společně s tím také lehce černobílý nebo minimálně netrpělivý pohled.
Vyjadřovací prostředky Merkura v Beranu mohou být mnohdy drsnější a nekompromisní, typická je spíše extrovertnost, společenskost, tvrdohlavost a také individualismus. Samozřejmě vždy záleží na celkovém kontextu horoskopu a Merkur v Beranu mohou mít v nativitě jak Berani, tak Ryby nebo Býci.Ohnivý Merkur v Beranu se uplatní v manažerském nebo sportovním prostředí, ale obecně kdekoliv, kde je třeba rozhodnosti, dobrého tahu na bránu nebo sebevědomí. Záleží opět na celkové aspektaci Merkura a opozice nebo konjunkce Saturna, Neptuna nebo Chiróna může některé výše zmíněné vlastnosti potlačit, Uran v Beranu nad Merkurem v Beranu u dětí narozených v posledních cca 8 letech naopak ještě podpoří rychlost a nezávislost myšlení i individualismus.

Období s Merkurem v Beranu by pak mělo přinést především větší odhodlání, temperament, rozhodnost i optimismus a víru v život – s výjimkou prvních dní, kdy se Merkur v Beranu dostane do konjunkce s Chirónem, tehdy bude posílena i lítostivost a zranitelnost v komunikaci.

Krásné období s Merkurem v Beranu všem!

Zdroj: Reflexivní astrologie


Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *