Aktuálně na nebi…

Pondělí 11.11. – Luna v Býku v konjunkci s Uranem v Býku, Slunce ve Štíru v sextilu se Saturnem a Plutem v Kozorohu, Merkur ve zpětném chodu nabíhá do sextilu s Plutem a do konjunkce se Sluncem, Mars ve Vahách v sextilu s Jupiterem ve Střelci, Venuše ve Střelci míří do soucitného a obětavého kvadrátu s Neptunem v Rybách.
V pondělí Luna putuje zemským, prakticky založeným Býkem, většinu dne v přesné konjunkci s Uranem, což zpravidla přináší hektické tempo, množství vnějších impulzů, určitou roztěkanost a potenciálně také netrpělivost nebo výbušnost.
Uran nad Lunou v Býku ale může také souviset s potřebou dělat věci jinak a vymanit se, doslova osvobodit se, ze zajetých kolejí. Na pondělí konstelace plná vzdoru, ale zřejmě i překvapivých zpráv a objevů. Rozhodnutí ale nedoporučuji dělat s horkou hlavou a úterý by mělo přinést o něco více usazujících energií.

Během pondělka se také setkává Merkur ve Štíru ve zpětném chodu se Sluncem ve Štíru, což může vynést na světlo dosud neverbalizované záležitosti a informace. Zpětný chod ve Štíru nutí k psychologické hloubce a pro poslední rok je příznačné, že pokud Merkur couvá, couvá ve vodních zameních – naposledy v Rybách a v Raku, následně znovu v Rybách v březnu 2020 a v Raku během července 2020. Období retrográdního Merkura pak slouží k hlubším myšlenkovým ponorům a znovu-zakoušení určitých situací, vedoucích k následnému upevnění nebo přehodnocení názorů a plánů.
Za sextilu s Plutem v Kozorohu je sonda opravdu hloubková, což se bude týkat ještě i pondělka.

V aktuálních konstelacích se pak odrážejí také pozitivnější trendy – Mars ve Vahách v sextilu s Jupiterem ve Střelci dodává smělost, odvahu a mnohdy i filosofičnost nebo smysl pro humor, poslední dny spíš izolovaná Venuše ve Střelci vstoupí příští týden do kvadrátu s Neptunem v Rybách, což by zejména v polovině týdne mělo do vztahů vnášet o něco více empatie, vnímavosti, soucitu a nezištnosti. Zásadním tématem pro znamení Ryb a Střelce je také víra a práce s intuicí. Pro Střelce i Ryby je potom důležitá skromnost a pokora – obě znamení jsou ve vztazích zaměřena také idealisticky a je pro ně zásadní duševní a názorové souznění nebo v případě Neptuna nad Venuší až představa spoluplynutí nebo vzájemnosti založené na splynutí duší. Střelec i Ryby jsou také filosoficky založená znamení a kombinace Venuše ve Střelci v kvadrátu s Neptunem v Rybách působí až asketickým nebo postmateriálním dojmem.

Takové aspekty jsou vzhledem ke zbytku konstelace vítány, protože Saturn v Kozorohu již míří do konjunkce s Plutem v Kozorohu a tvrdost, bezcitnost a pragmatická bezohlednost mohou zejména během některých prosincových dní růst.

Ale to už hodně předbíhám. Krásné a klidné pondělí všem!

Zdroj: Reflexivní astrologie

 


Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *