Aktuálně na nebi…

.

Čtvrtek 28.11
Z hlubin do světa

Včera by hluboký den, v řadě případů jsme se dotkli otázky ptající se po smyslu toho, co žijeme a děláme. Merkur ve Štíru v trigonu s Neptunem v Rybách. Navíc Neptun v Rybách stál, byl stacionární. V takových okamžcích se uvolňují jinak skryté síly a snaží se ovládnout naši mysl. I v našich představách je cokoli možné. V případech pasivních přístupů může mysl lehce otrávit myšlenka a lze se dostat do vlivu iluzí. V aktivních přístupech je možné s budoucností pracovat a vytvářet nové vize, které budeme posléze s osudem společně naplňovat. Možná právě v těchto momentech si uvědomujeme sebe sama. Jak jsme na jednu stranu opravdu na všechno sami. A jak jsme ale na druhou stranu to jenom my sami, kdo má na nás a naše jednání skutečný vliv. Láska, nenávist, smutek, nadšení i víra se tu mísí v jednom klubku. Ve vnějším světě jsou to omyly, přešlapy, nedovtípení se kdy vidíme, že mezi úspěchem a velkou chybou je velmi tenká line.

Dnes už jde Neptun pěkně dopředu a napřímo a realita se zase začíná pěkně rovnat do řádků a cesta za námi ubíhá, netočíme se v kruzích, pomalu nabýváme své obvyklé sebedůvěry. A tak to jistě má být, včerejší zastávka tu byla proto, abychom si vyzkoušeli to, že zpochybníme sebe sama i vše, co je nám svaté právě proto, abychom pochopili ten velký význam, jaký to pro nás má.

Merkur pomalu vybíhá z trigonu s Neptunem a dává šanci fungovat procítěně a jemně, což není vhodné jenom pro spisovatele, básníky a skladatele, ale pro nás pro všechny, pro momenty, ve kterých můžeme dát najevo velmi subtilní niterná témata a vyjádřit to, co nám obvykle nejde přes rty. Je tu i příležitost naladit se na svou práci, na vlastní úkoly a najít tak i dobrou motivaci k tomu, co děláme. Někdy stačí oporavdu jen málo.

Možná včera přišly a dnes přijdou odpovědi na naše vyžádané i nevyžádané otázky a nemusí to být nic hlubokého, ale přece jen pro nás a tyto chvíle důležitého. Zapamatujme si je.

Ondřej Habr


Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *