Aktuálně na nebi…

Pátek 29.11. – Luna v Kozorohu, v poledne v sextilu s Neptunem v Rybách, navečer a v noci v konjunkci se Saturnem a Plutem v Kozorohu. Venuše v Kozorohu v trigonu s Uranem v Býku, Merkur ve Štíru v sextilu se Saturnem v Kozorohu. Pracovně koncentrované, důsledné aspekty, převaha zemského Kozoroha a vysoké pracovní nasazení.
Pátečním konstelacím dominují kozorožské vlivy a Slunce ve Střelci se na nebi pohybuje takřka v osamění, bez aspektu.
Převaha planet v Kozorohu a zejména Merkur ve Štíru v sextilu se Saturnem v Kozorohu přispívají k disciplinovanému a důslednému myšlení, realismu, zodpovědnosti a přísnosti.
Luna v Kozorohu během dne navazuje také sextil s intuitivněji založeným Neptunem v Rybách, který zjemňuje hrany, důraz kladený na výkonnost a systematické postupování k cíli, spojený se znamením Kozoroha, ale asi jen tak nevymaže.
Luna v Kozorohu je především vysoce účelná a praktická, organizačně silná. Má smysl pro přesné načasování, nevyhýbá se práci a v konjunkci se Saturnem v Kozorohu může být až sevřená povinnostmi.

Pátek je tak dnem vhodným pro to udělat si vánoční seznamy, protřídit šatník nebo zdokumentovat a systematizovat dosavadní postup a výsledky práce. Kozoroh i Panna jsou zemská znamení, která se často vyžívají v seznamech nebo tabulkách a milují odkškrtávání úkolů a pocit z dobře vykonané práce.
Vzhledem k tomu, že v konstelaci dlouhodobě působily spíše chaotické vlivy v podobě Marse ve Štíru v opozici s Uranem (už téměř končíme) a Merkura ve Štíru v trigonu s Neptunem (jen tak si volně a intuitivně proplouvám), může být záplava planet v Kozorohu vlastně vítaným pomocníkem.
Ve večerních hodninách za konjunkce Luny v Kozorohu se Saturnem a Plutem se pak může dostavit až skepse nebo potřeba mít věci pevně naplánované a pod kontrolou, produktivita práce by ale nemusela polevovat ani večer.

Raději už ale k dalším aspektům, třeba k Venuši v Kozorohu v trigonu s Uranem v Býku a v sextilu s Marsem ve Štíru, která do jednání vnáší také více ochoty ke spolupráci, slušné tempo i vztahovou nezávislost a praktický, realistický přístup. Venuše v Kozorohu i Slunce ve Střelci se také již vyvázaly z aspektů s Chirónem a pátek se jeví jako potenciálně produktivní a organizačně silný den.

Pěkný závěr týdne všem!

Zdroj: Reflexivní astrologie


Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *