Aktuálně na nebi…

Venuše v Rybách – 13.1. – 7.2. 2020. Všeobjímající láska.

Venuše dnes večer přešla do Ryb, tedy do znamení, v němž dává velkou soucitnost, vnímavost, empatii a touhu splynout s druhým. Venuše v Rybách je založená duchovně a je si vědoma toho, že láska je nadosobní, univerzální, nezištná a obětavá. Respektive tak si lásku často představuje.Ryby jsou posledním znamením zvěrokruhu a typická je pro ně citlivost vůči kolektivním procesům i silné napojení na nevědomí a rozvinutá imaginace.
Venuše v Rybách pak oceňuje především splynutí na rovině duší, vnímavost, poetičnost a pochopení – jeden druhého, ale i ve smyslu pochopení hlubších souvislostí, hlubinných procesů nebo vesmírných zákonitostí.
Tento typ Venuše není ani trochu přízemní, mnohem spíše je svým způsobem bezhraniční a zasněný, ponořený v neuchopitelných dimenzích krásy, ve sférách tušení a jemných náznaků.
Nedá se říct, že by Venuše v Rybách nebyla pudová (záleží také na postavení Marse nebo Luny), ale je svým způsobem snová, připravená k bezmezným obětem a citlivému nalaďování se na druhé. Venuše v Rybách je mistryní v účastenství, altruismu, empatii nebo charitě a dobročinnosti, což jsou atributy, které tato společnost nehodnotí nijak vysoce, bývá ale také nadaná uměleckou inspirací, fotografickým okem nebo poesií.
Může být také naivní, příliš si idealizujíc své partnery, nebo utopená v závislostech, alkoholu či fantazijních světech.

Toto postavení Venuše může dávat díky vysoké senzitivitě v podstatě univerzální umělecký talent – herecký, hudební nebo taneční či vizuální, vždy zde ale bude přítomen smysl pro ty nejjemnější prvky a momenty reality, ať už v podobě záchvěvů světla nebo modulace hlasu při recitaci.
Problematickým rysem pro nositele Venuše v Rybách může být jejich velká přizpůsobivost partnerovi, nedostatečná kritičnost vůči některým vlastnostem – nekonečná shovívavost a trpělivost hraničící až s mučednictvím – někdy ústící do závislosti na partnerovi nebo tendenci hledat v něm svoje osobní vlastnosti nebo zdroj spásy.

Venuše v Rybách má kromě toho blízko k duchovnu, filozofii nebo psychologii a často je nakloněna také esoterice a intuitivním činnostem všeho druhu.
Krásné období s Venuší v Rybách všem!

P.S.: Na doplnění lehce brutální dvojky Saturna a Pluta v konjunkci přichází právě včas.

Zdroj: Reflexivní astrologie


Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *