Aktuálně na nebi…

Úplněk 9.2.
Přechodový rituál

Úplněk nastává v neděli kolem osmé ranní na 20. stupni Vodnáře.
Venuše při té příležitosti definitivně ukončila své letošní Rybí nostalgické vnoření, překročila Jarní bod, vstoupila do Berana, ušla pár kroků a posílila konjunkci Lilith a Chirona. To dává naší láskyplnosti a uměleckému cítění snad až netušené, v každém případě hluboké rozměry a vůli k novým začátkům.
Díky této prazvláštní a mystické konjunkci o sobě leckteré srdce v těchto dnech dost možná zjistí, že není zlomené, ale ,jen‘ hluboké.

Merkur z Ryb se směje na Lunární uzly a Mars v poslední fázi Střelce dosahuje místy takového přesvícení, že se vznášíme doslova v nebesích a k činu aby nás na zem stahovali hráběmi. Pokud se to však povede, stojí to za to.

Úplněk završuje očistný proces, kdy emoce naposledy procházejí minulost, ale kořeníme už v budoucnosti. Jde díky tomu komunikovat i o věcech, o kterých to dříve nešlo a to i napříč světy, například se svou minulostí, mystickými průvodci…jak kdo chce…

Jakoby kdesi v podvědomí probíhal rituál osvobození, který stojí za to blíže prozkoumat. Sabiánské symboly s tím souzní a leccos napoví. Zajímavě koresponduje s příběhem dneška už to, že Úplněk probíhá na rozhraní dvou symbolů.

Slunce vystupuje. ze Sabiánského symbolu ,Bílá holubice nese zprávu‘ a vstoupilo do symbolu ,Zklamaná žena zbavená iluzí‘.
Luna vystupuje ze symbolu ,Indiáni Zuni provádějí rituál Slunci‘ a vstupuje do symbolu ,Opilá kuřata se v závrati pokoušejí létat‘.

V případě obou světel vystupujeme ze symbolu krásného do symbolu poněkud strašidelného.-)
Ať už nám tyto dny a časy jimi ovlivněné přinesou jakékoliv nové začátky, zásadní je nepodléhat starým iluzím a únikovým strategiím. To co dopadlo špatně v minulosti dopadne špatně i v budoucnosti, což je výchozí předpoklad, na který bude spoleh.

Řešením jsou nové strategie poučené z minulosti, které vzápětí zrealizujeme, nikoliv pouze ritualizujeme. Ačkoliv rituál je dobrý začátek a důstojný přechodový moment, může život i zkomplikovat, když se člověk opojený rituálem vrátí ke starým strategiím a přibude mu jen pýchy skrz naivní víru, že vše se změní rituálním působením jaksi samo.

Letošní východiska znamení Vodnáře jsou velmi důležitá v kontextu celého ,Kozorožského masakru‘, v dubnu nakoukne do Vodnáře i Saturn. Úplňková témata primárně ovlivňují následující dva týdny.

Takže dámy a pánové, pěsti na bradavky a vzhůru do nového, s osvobozujícím vědomím, že vše co nás zklamalo v minulosti nás spolehlivě zklame i v budoucnosti a život je přesto hluboký a krásný sen, který stojí za to prožít se vším všudy.

A na závěr trocha astrologie-)

Slunce spolu s dnešním úplňkem vstupuje do posledního dekanu Vodnáře. (Všímám si, že astrologičtí lidé na téma obvykle znuděně zavrčí ,joo dekany‘ a jdou se věnovat něčemu zábavnějšímu, což je myslím škoda. Abychom pochopili nějakou situaci, je dobré se zorientovat i v tom, v jaké je úrovni prožívání. Ve třetím dekanu nachází každé znamení východiska, povznesení, je to dekan ducha.)

Třetí dekan Vodnáře je ovlivněný znamením Vah, díky čemuž objevuje osobní schopnost interpretovat symboly dle estetické logiky forem. Zní to asi šíleně, ale lépe to popsat neumím a jde si toho v realitě dobře všimnout. První dva dekany Vodnáře milují autority a tradiční vědu, protože vzduch je natolik prchavý ve hmotě a emocích, že se udrží jen skrz přijetí striktních forem zvnějšku. Ve třetím dekanu dostává Vodnář k dispozici vlastní nástroj interpretace a tak se pouští do bádání na vlastní pěst, maje k tomu konečně vlastnoručně ověřenou metodu. Tak se mění z vědce ve vědce s přesahem a dá se říct, že kosmické vědomí je konečně (na 10 dní:-)) doma. Někdy je v tomto dekanu přesahu jaksi až moc, ovšem je to jedno z nejinteligentnějších míst v zodiaku, čehož je radno využít a najít si čas na přemýšlení.

Je to také místo v zodiaku, které je ideální pro studium astrologie, nebojte se mi když tak ozvat.

Přeji vám krásný den.

V

Zdroj: Juliina Astro


Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *