Aktuálně na nebi…

Mars v Beranu – 28. 6. 2020 – 6. 1. 2021

Planeta spojená s průbojností, iniciativaností, přímočarostí, asertivitou, cílevědomostí, bojovností a přístupem, s jakým se směřuje k cíli nebo získává, přešla v neděli z Ryb do ohnivého Berana. A protože bude během podzimu měsíc a půl retrográdní, setrvá v tomto znamení až do Tří králů, což je doba opravdu neobvykle dlouhá. S čím může býz z astrologické perspektivy spojena?
Mars v Beranu je tradičně asociován s archetypem bojovníka, válečníka, dobyvatele, v lepším případě sportovce, nebo optikou dnešní doby manažera a lídra.
Mars v ohnivých znameních obecně přnáší zvýšenou iniciativnost, rozhodnost, sebevědomí, energický přístup a spíše individualismus (dle konkrétního znamení a celkového kontextu horoskopu). Planeta se nachází ve vlastním znamení, kterému astrologicky vládne, a kde je přímočarost, spontánnost, asertivita a jakási ohraničenost vlastního jednání opravdu velká.

Zatímco Mars v Rybách je rozprostraněný do všech směrů, vnímavý k podnětům z vnější a často lehce bezhraniční nebo neurčitý, Mars v Beranu reprezentuje přímočarou sílu a přímou akci. Jestli je do detailu promyšlená, je druhá věc, a tento typ Marse často leze nositelům rozvážnějších a plánujících typů znamení trochu na nervy.
V pozitivním slova smyslu toto postavení Marse nepostrádá energii, nadšení, akceschopnost a soutěživost, stejně jako víru v sebe sama v to, že věci směřují dobrým směrem.
V negativním smyslu dokáže Mars v Beranu zjednodušovat a hrát primárně za sebe, s detaily se příliš nepáře a v ideálním případě jedná okamžitě, tady a teď. Což samozřejmě může být spojeno s určitou zbrklostí a s následnými pády.
Mars v Beranu je akční, smělý, sportovně založený, rád stojí v čele dění, ale nerad čeká. Je vynikajícím rozjížděčem projektů, tím, který nadchne druhé, ale nemusí vždy dotahovat důsledně do konce. Miluje rychlost, často i rychlá auta nebo adrenalinové typy zábavy. Není většinou meditativním typem, a pokud potřebuje vyventilovat energii, zřejmě si nevybere jógu, ale mnohem spíše box nebo jiný typ sportu.

Tím se dostávám k tématu agrese nebo přebytku energie, s nimiž je tento velmi agilní typ Marse také spojován. S ohledem na to, že tento rok prochází Beranem také černá luna, bude to téma velmi aktuální, zejména v období od konce července do poloviny října. Tak dlouho se na nebi s přestávkami formuje přesná konjunkce Marse v Beranu s Černou lunou, současně navíc v kvadrátu se Saturnem a Plutem. A to už je kombinace poměrně tvrdá a v podstatě militantní. V létě lze tedy očekávat také poměrně dlouhá období náchylná k popudlivosti a agresivitě, neřku-li také k hrubosti, bezohlednosti a násilnostem.
V kladném slova smyslu je Mars v Beranu plný energie, nezdolný a optimistický, v tom záporném se s ničím příliš nepáře a přechází do nepromyšlené akce, bojovné polohy nebo agrese.
Pokud se ale vrátíme ještě na přelom června a července, Mars v Beranu navazuje o něco zdrženlivější a zodpovědnější sextil se Saturnem ve Vodnáři a ještě netrpí různými nedůslednostmi.
V průběhu druhého červencového týdne už vstupuje do konjunkce s Chirónem, kde může trpět neduhy jako je zvýšená úrazovost, lítostivost nebo pocit, že se nedá prosadit přes vnější podmínky, v pozitivním směru pak celý červenec prochází v sextilu s Venuší v Blížencích, což je také aspekt velmi spontánní, otevřený a společenský. Ke konci července a na začátku srpna zasměřuje do konjunkce s Černou lunou a následně kvadrátu s Plutem a Saturnem, a to už může být aspektace potenciálně přetlaková a problematická, v lepším případě silně výkonnostní a manažerská.

Vzhledem k více než půlročnímu působení Marse v Beranu nicméně určitě bude mnoho příležitostí, jak zužitkovat jeho energický a rázný přístup a nudit se zřejmě nebudeme ani na celospolečenské úrovni.

Zdroj: Reflexivní astrologie


Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *