Aktuálně na nebi…

Vzdušné období Vah začíná 22.9 odpoledne a přináší vyrovnání sil a možnost harmonické energetické výměny mezi námi a světem. Ptejme se, co můžeme nabídnout a co sami potřebujeme. Vyrovnejme se s aktuální situací, abychom byli lépe připraveni na změny a posuny v následujícím období Štíra.
Toto obvykle harmonické období přináší hned zpočátku, ve dnech kolem 23.9 poměrně „akční“ konstelaci: již druhé spojení Marsu s Černou lunou, tentokrát ve 27.stupni Berana (poprvé 10.8, potřetí bude 21.1 21 ve znamení Býka). Opět si budeme moci řádně prohlédnout své strachy a potlačenou agresi – ať už na sobě či skrze okolí. Bdělá pozornost a schopnost být pozorovatelem umožní prožít tento tranzit v poklidu a obohatit se cennou zkušeností. Dům horoskopu, kde se Mars s Černou lunou nalézají nám napoví, v jaké životní oblasti jsme vyzýváni či „hecováni“ k řádnému probuzení a převzetí rozhodnosti a aktivity do svých rukou. Celkově je k tomuto vyzýváno v podstatě celé lidstvo.
Druhá kvadratura Marsu se Saturnem nastává 29.9. Jak zvládnout konflikt mezi pomalým trpělivým úsilím o ukončení všeho starého, omezujícího a přežitého a razantní ohnivou energií protestu a rebelie až naštvanosti a agrese? Vyjádřeme z jedné strany jednoznačně své potřeby, svou nespokojenost a zdravý hněv, ovšem berme na vědomí též mnohem efektivnější metody saturnské – zastavování, vypínání neboli „black out“. Saturn na hranici znamení Kozoroha a Vodnáře nám dává jasný směr a instrukce: převzít zodpovědnost za své životy, za své zdraví, ukončit to, co už dávno nefunguje a zaměřit se na zásadní změny a posuny, k nimž je však třeba trpělivě kráčet, s obrovskou vytrvalostí.
Kolem 10.10 nastává kvadratura Marsu s Plutem, 19.10 s Jupiterem v Kozorohu. Turbulence otřásající společností se dostávají do další fáze, kterou je potřeba projít. Především však v době po novoluní do úplňku (16.10-31.10) se laďme na budoucnost, tvořme harmonii a mír zevnitř, prožívejme je už teď ve svém těle a v srdci a vězme, že celé toto absurdní divadelní představení, jehož jsme diváky i herci zároveň, jistě jednou skončí, abychom mohli „jít domů“.
Zároveň si však v těchto posledních zářijových dnech kolem 29.9 v čase doznívající podzimní rovnodennosti budeme moci užít pozitivní ohnivé a kreativní spojení, tedy aspekt trigon Marsu v Beranu s Venuší ve Lvu. Může to být skvělý moment k různým oslavám, rituálům a obřadům vědomého partnerství a sexuality…
Ve čtvrtek 1.10, přesně ve 22.05 zažijeme úplněk (Slunce ve Vahách a Luna v Beranu) blahodárný pro oblast našich vztahů a partnerství. Až do novu 16.10 se pak můžeme osvobozovat od všemožných přesvědčení, nastavení a mylných představ o tom, jak má vlastně harmonický vztah mezi mužem a ženou vypadat. Kromě vztahů můžeme harmonizovat i svůj příbytek a tělo cestou řádného rozproudění energie, odstranění všeho přebytečného, nashromážděného, již nepotřebného. Hluboký dech, dostatek čerstvého vzduchu, harmonický a vyvážený pohyb – třeba procházky a intuitivní tanec – nám budou v tomto období obzvláště ku prospěchu!
Období po novu ve Vahách až do příštího úplňku (16.10-31.10) se naopak můžeme naladit na nové začátky a posuny, případně i kvantové skoky(-: v oblasti vztahů a sexuality. Jsme-li připraveni, můžeme též do svého života vědomě pozvat do nové partnery či partnerky, ať už v milostném či pracovním nebo jiném smyslu.
Rovněž si pořídit nové oblečení a vše, co přidá do našeho života krásu, soulad, harmonii .
K uzdravení a očistě vztahů přispěje též Venuše v Panně (od 3.10) a řada jejích pozitivních aspektů-trigonů se sociálními a transpersonálními planetami, které postupně vytvoří: 11.10 s Uranem v Býku (svoboda v lásce), 19.10 s Jupiterem v Kozorohu (požehnání na trpělivou cestu k lásce), 22.10 s Plutem (transformace neblahých zkušeností a prožitků z minulosti), 24.10 se Saturnem (instrukce na cestě k lásce, odstraňování překážek a bloků v oblasti srdeční čakry).
Vstup Merkura do znamení Štíra 28.9 bude zároveň jakýmsi započetím “štíří” fáze procesů roku 2020. Naše vnímání světa se značně prohloubí a zjistíme, „jak hluboko sahá králičí nora“. Opozice Merkura ve Štíru s Uranem v Býku se nám tentokrát díky retrograditě Merkura poněkud protáhne: nastane 7.10, 20.10 a 18.11). Období obnažování toho, co se skrývá pod povrchním děním, odhalení mnohých skutečností a vyjevení informací dlouhodobě skrývaných možná bude pro mnohé šokující, nicméně v každém případě osvobozující! Hodně záleží na našem bytostném rozhodnutí ke skutečným hlubokým změnám, které nastanou tak či tak…
Přeji vám mnoho sil a hluboký vnitřní bytostný mír!
Alita Zaurak

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *