Zimní slunovrat

 

21.12.2020 v 11 hodin a 3 minuty nastane Zimní slunovrat.

Traduje se, že určité roční doby jsou obzvlášť vhodné pro duchovní praxi, protože tuto praxi usnadňují. Je to tím, že v těchto obdobích je zvnitřnění snadnější a hlubší. K nejdůležitějším z těchto období patří právě Zimní Slunovrat. Je to nejkratší den a zároveň nejdelší noc roku. Země a veškerý život na ní se ponoří do nejhlubší temnoty a do slyšitelného ticha vesmírného zatemnění.

Symbolicky to znamená, že i každý z nás musí ve svém duchovním vývoji sestoupit do nejhlubších propastí své duše, ponořit se do vlastního nitra, usilovat o hlubší sebepoznání a konfrontovat se s protichůdnými pocity a energiemi ve svém já. V tento den máme vlivem proudění silných kosmických energií z centra Galaxie mnohem větší šanci odhalit poslední clony, které nás dělí od splynutí s Vyšším Já a začít tak svou opravdovou pouť za obnovou ducha, duše a těla. To je totiž skutečný dar této noci, Zimního slunovratu – znovuzrození světla, které dokáže přivést naše lidské já k sobě samému, tedy k duchovnímu Já.

Nejdelší noc v roce nám ohlašuje loučení s temnotou. Při tomto svátku se radujeme ze znovu nabytého světla, které k nám přichází stěží rozpoznatelné v něžnosti a křehkosti novorozence, dopadá prvními paprsky do temné jeskyně našeho nitra a přináší nám počátek osvícení.

A tak se nyní můžeme ptát sami sebe :“Co nového ve mně v nadcházející rok vzklíčí a uzraje, jakou odpovědnost převezmu, s čím se vyrovnám, aby to „nové“ mohlo v harmonii růst? Kde prožiji setkání se svou temnou a světlou stránkou? Co reprezentuje v mém nitru světlo a co stín?“

Slunovrat je časem  k oslavě světla na Zemi, protože světlo je život. Všechno na Zemi je v křehké rovnováze, a ti, kteří jsou probuzení a vědomí si sama sebe, by měli být majáky světla pro ostatní, aby je mohli následovat. Musíme kultivovat světlo, a to i ve stínu tmy. Jedno zažehnuté světlo ve tmě přináší osvětlení, a mnoho světla najednou přinese osvícení. Pojďme se  všichni nejen v tento den spojit ve světle lásky, vyzařujme světlo, sdílejme poklady svého nitra a šiřme světlo lásky pro všechny!

21.12. 2020 zažijeme galaktickou přívalovou vlnu světla. Dostane se k nám prostřednictvím určitého planetárního postavení (konjunkce Saturna s Jupiterem), které vytvoří pro tyto energie cestu. Každá planeta v našem solárním systému má své vlastní pole vědomí, které pulzuje a vyzařuje paprsky energie. Když se planety dostanou do určitého spojení, spojí se jejich síly. Energie přicházející z jedné planety se spojuje s energií z druhé planety. Když se tyto dvě formy inteligence setkají na obloze, vyšlou spojený paprsek na Zemi a působí v souvislosti s energií, ve které se zrovna planety nacházejí. Saturn a Jupiter se tentokrát setkají ve Vodnáři. Vodnář je symbolicky bytost, která se osvobodila z hranic času a prostoru.  Galaktická přívalová vlna světla, která na naši planetu vstoupí skrze tuto konjunkci, přinese energii, která uvolní v našem energetickém systému energii potřebnou k probuzení se do svého pravého Já. To, co nám, kteří jsme se na tuto cestu vydali již dříve, zabralo dvacet nebo třicet let, zvládnou nyní lidé za okamžik. Buďte tedy připraveni a otevřeni, vítejte  toto Světlo s nadějí a radostí…

Ať se v den a noc Slunovratu rozhoří světlo v naší duši v mohutný plamen a ten ať nás doprovází po celý příští rok! A nezapomínejme na poselství Zimního slunovratu, totiž, že právě v době nejhlubší tmy může naše duše slavit svůj slunovrat, svou obnovu.

Sofie

 


Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *