Aktuálně na nebi…

Pondělí 1. 3. 2021 – Luna ve Vahách ráno a dopoledne v opozici s Chirónem v Beranu a v trigonu se Saturnem ve Vodnáři, večer v trigonu s Jupiterem ve Vodnáři. Venuše v Rybách míří do konjunkce se Sluncem v Rybách, Mars na konci Býka v trigonu s Plutem v Kozorohu. Vztahová témata, téma (ne)svobody.

Již během neděleního pozdního večera přechází Luna do vzdušných Vah, kde je pozornost upínána k vztahovým nebo estetickým tématům, a už přechod Venuše do Ryb předznamenal určitý návrat partnerských témat na scénu (a dle toho, co mnozí píšete, pronikají city a až jakási nostalgičnost do mnohých konverzací a životů).
Luna ve Vahách by po spíše věcné a praktické Luně v Panně mohla obrátit pozornost k větší společenskosti, paradoxně v období, kdy se setkávme s novými omezeními.
A pondělní ráno a dopoledne může skutečně odrážet jakousi skepsi , větší citovou zranitelnost nebo emoční křehkost. Lunu najdeme v opozici s Chirónem a v trigonu se Saturnem, což je dvojí připomíka starých chronicky nevyřešených témat a nezhojených ran.
Odpoledne a večer už ale z astrologické perspektivy působí o poznání veseleji, uvolněněji a méně staženě. Trigon Jupitera s Lunou by měl podpořit alespoň relativní optimismus, podobně Merkur v konjunkci s Jupiterem je spíše aspektem nových možností a v případě znamení Vodnáře hledání neotřelých řešení. Může se projevovat také jako řeka slov, nezabržděný komunikační tok nebo snížená schopnost autocenzury. Současný kvadrát černé luny s Merkurem za dané situace může navodit i momenty zvýšené hádavosti, pokud někdo neudrží netaktnost na uzdě a zraní city příjemce sdělení. Konjunkce Merkura s Jupiterem se může projevit jako komunikační uvolněnost a tolerance, ale někdy tak trochu za cenu ztráty kontroly nad sdělením. Jupiter nad Merkurem také z astrologického pohledu není příliš spořivý a může ponoukat k utrácení.
Mars v Býku v trigonu s Plutem v Kozorohu nicméně pomáhají udržovat směr cesty a představují jakési uzemnění konstelace, v níž postupně začínají převládat lehce zasněné planety v Rybách a Vodnáři. Venuše v Rybách představuje z astrologické perspektivy návrat citů, nostalgické vlny minulosti a první záchvěvy jara. Pozvolna míří do konjunkce se Sluncem, což je aspekt bezmála umělecký a přátelský, od čtvrtka za přestupu Marse do Blíženců poeticko-literární.
Pondělí s Lunou ve Vahách pak může být připomínkou toho, že o vztahy je třeba pečovat v jakékoliv době.
Pěkný začátek týdne všem.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *