Diwali – Svátek Božského Světla

DHANTERAS & DIWALI 2.-4.11.2021
UCTÍVÁNÍ BOŽSKÉ MATKY
Až dnes budete rozsvěcovat své domovy, věnujte trochu času rozsvícení několika lampiček uvnitř sebe a posaďte se v tichu se zavřenýma očima.
Rozsviťte 1. lampičku uvnitř vašeho srdce a nechte ji, ať spálí váš hněv a žárlivost, kterou jste až dodnes vůči komukoliv cítili a sledujte, jak odchází.
Rozsviťte 2. lampičku a nechte ji, až spálí nechtěnou chamtivost a touhy… prociťte své štěstí a spojení s tím, čím jste byli požehnáni.
Rozsviťte 3. lampičku a nechte zvolna mizet všechny nejistoty, které můžete mít ve své mysli, ať už jsou jakékoliv nebo se týkají jen financí; jen důvěřujte, že Bůh vám dal život a určitě vám dá i dost k tomu, abyste přežili.
Pak rozsviťte 4. lampičku a přineste ji do každé části vašeho těla a nechte ji, ať spálí všechny nemocné buňky nebo jakoukoli vznikající nemoc. Prociťujte své zdraví, přitom jak lampička cestuje do každé části vašeho těla a osvěcuje všechny orgány.
5. lampička je malým Sluncem, není ničím jiným než Božským světlem, rozsviťte ji uprostřed vašeho těla a nechte ji ať zaplní celé vaše tělo teplem a láskou, prociťte si jednotu s Božstvím, nechte lásku a teplo, kterým jste naplněni, vyzařovat ven skrze váš úsměv, oči a slova a tělo ať nese tuto lásku s vámi po celý den. Uvidíte, že každý, kdo vás potká, bude šťastný a v povznesené náladě. To je to největší požehnání, že kdokoli vás potká, bude po setkání s vámi šťastnější a to zase na oplátku udělá šťastnější vás.
Rozsviťte těchto pět lampiček každé ráno a noste pozitivní energii s sebou kamkoli půjdete.
Paramahamsa Sri Swami Vishwananda
 
Dhanteras, taktéž známý jako Diwali (Svátek světel), je časem, kdy zveme Mahálakšmí, aby vstoupila do našich srdcí a také do našich domovů. Modlíme se k Ní, aby nám pomohla očistit naši mysl plnou posuzování a ukázala nám, jak se odevzdat Lotosovým Nohám Pána. Zúčastněte se tohoto krásného podzimního rituálu, tří nocí modliteb zasvěcených Mahálakšmí, dárkyni veškerého duchovního a materiálního bohatství.
Věděli jste?
S požehnáním Mahálakšmí může být v našich srdcích zažehnuto světlo Lásky a zářit tak jasněji ve světě. Diwali je skvělý čas na důkladný úklid vašeho domu, aby byl připravený pro Její návštěvu. Mnozí lidé zdobí vchody do domů lucernami, drobnými otisky nohou a rangoli (barevné vzory vyrobené z rýže) jako pozvání pro Božskou Matku, aby vstoupila a udělila Své hmotné i duchovní dary.
Více o významu Diwali vysvětluje Guruji v následujícím videu:


Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *