Aktuálně na nebi…

Keep it simply, silly!

Slunko a Merkur se potkávají na jižním uzlu. Dokončíme, co zrovna běží, zavíráme, poslední zhasíná. Merkur ještě jednou nohou ve Štíru, končí svou rychlou třítýdenní misi a i on dnes přestoupí do Střelce, aby pozvedl hladinu naděje a vizí pro budoucnost. Slunce už se ve Střelci rozbíhá a Dračí ocas toto znamení pomalu opouští. Podobně jako Severní uzel, k němuž se celá partička logicky vztahuje opozicí, se chystá opustit znamení Blíženců. Den před Štědrým večerem přestoupí osa uzlů do následné dvojice znamení a po dobu příštího roku a půl jedeme po energetické dálnici ze Štíra do Býka (*). O tom později. I když sotva jsem tu větu dopsala, rázem nabuzené myšlenky se bouřlivě rozbíhají a už se rozhlížejí, kde je nejbližší exit, kudy se napojit na tuhle linku. Předbíhám se.

OK, a to je přesně ono! Než se přehoupneme od jednoho tématu k druhému, obrací aktuální seskupení planet naši pozornost k tématu, které se díky ose lunárních uzlů rozepjaté ještě stále mezi Střelcem a Blíženci drží jako zadání na pozadí všech prožívaných událostí posledních osmnáct měsíců. Díky nedávnému přestupu Slunce do Střelce a chystané konjunkci s Merkurem sice konečně pozvedáme hlavu, vzhlížíme k obzoru a povyšujeme snahu pochopit smysl toho všeho kolem na úroveň hledání svatého grálu, kontakt s jižním lunárním uzlem však říká, že tohle není naším úkolem. Musíme překonat naléhavou potřebu svého ega a rozumu kázat a šířit svatou pravdu, poukázat na souvislosti rozbíhající se do všech stran, předvést své bombastické znalosti. Musíme se vzdát jednostranné aspirace předat obraz celého vesmíru en bloc a místo toho se soustředit na to, co žijeme tady a teď, na detail sdělení. Respektive, musíme najít rovnováhu.

Musíme vytřídit všechny lži a zavádějící informace, musíme zformulovat myšlenky, musíme najít ta správná slova tak, aby se dialog rozběhl a jednoduchá zpráva, kterou se snažíme předat, se stala srozumitelnou pro každého. To je odkaz osy uzlů, k němuž se nás osud od června loňského roku snaží přivést a které se v příštích třech dnech výrazně zintenzivní. Možná je konečně čas, kdy pochopíme, že složitou situaci, v níž se nacházíme, nelze vyřešit snahou přesvědčit ty druhé o tom, jak se věci ve skutečnosti mají. Nepomůže nám žádný apel na mravní hodnoty, žádné rozkrývání konspiračních teorií, žádné vzývání k příklonu k tomu či onomu filozofickému pojetí. Není ani potřeba oslovit celý svět. Pomůže nám jednoduchá, nekomplikovaná, srozumitelná komunikace v nejbližším okolí. Jak prosté, milý Watsone!

Tak trochu pod úroveň střeleckého konceptu, co? Hm, ale jinak to nepůjde. Ať už přicházíme se sebeúžasnějším poselstvím, pokud ho nedokážeme předat tak, aby pochopil každý, kdo projeví zájem a vynaloží trochu úsilí, jako bychom jej spláchli do kanálu …

——————————————————————————————————————–
(*) Rychlá rekapitulace k ose uzlů? Tvořena spojnicí mezi dvěma vypočtenými, proti sobě postavenými body, severním a jižním lunárním uzlem. Severní, zvaný Dračí hlava, podobně jako střelka na kompasu drží azimut a udává směr, kterým máme jít. Jižní, zvaný Dračí ocas, jde poslední a mohutným mácháním ze strany na stranu za námi smetá z povrchu vše, co už je přežito a co musíme opustit. Osa uzlů oběhne zvěrokruh a do výchozí pozice se vrací jednou za osmnáct a v horoskopu se pohybuje proti směru pohybu ostatních planet.


Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *