Inspirace

Většina z vás sem přišla mě poslouchat, ale říkám vám, že sedět v tichu je plodnější než jakýkoli slova, co kdy uslyšíte. Pokud jste přišli jen poslouchat mě mluvit, budete zklamaný.
Protože nejsem veřejnej mluvčí. Nedávám lekce. A opravdu nemám co říct.
A přesto, většina z vás funguje posloucháním, co lidi říkají.
Zavzpomínejte na minulost ~ kolik učitelů jste za život slyšeli, doslova stovky. Kolik knížek jste přečetli . .
A kde jste? ~ TADY.

Kdyby vám ty řeči a knížky prospěli, vůbec by jste tady nebyli.
Jste tady, protože stále hledáte, pátráte, snažíte se najít něco mimo vás Samých. A to nejde.
CO HLEDÁTE ~ TÍM UŽ JSTE.
NENÍ KAM JÍT A NENÍ CO DĚLAT.
Všechno už je. Není, kdo by to pro vás změnil.
Když sedíte v Tichu, musíte se zabývat vlastními myšlenkami. Většina lidí to nedělá ráda, tak mě chtějí slyšet mluvit. A když skončí tady, jdou domů a koukaj na televizi, tam na ně mluví někdo jinej. Mluví se svou rodinou, koukají na film. Takže neznají nic jinýho než řeči, řeči, řeči . . . To vás nikam nedostane. Mnoho z vás neradi sedí v Tichu, protože na vás útočí vaše mysl. Přináší spoustu různých věcí z minulosti a starostí o budoucnost ~ takže ~ CHCETE BÝT BAVENÝ. Chcete slyšet dobrý slova, hluboký vědomosti; nejsou žádný hluboký vědomosti, nejsou žádný dobrý slova.
VŠECHNO, CO VÁS NAUČILI JE LEŽ.
JEDINÁ PRAVDA, CO JE ~ JSTE VY = VAŠE BYTÍ.
Ale Kdo Je Tím Bytím?
To Bytí jste vy. ~ právě tak, jak jste.
Chyba, kterou většina lidí dělá, je že se snaží se změnit.
Jak můžete změnit SEBE?
Myslíte si, že máte problémy nebo že máte zkaženou mysl, nebo si myslíte, že je někde něco špatně, a vy to musíte změnit.
Ty věci ale neexistujou, není co měnit.
To je to, co myslím, když říkám BUĎTE SEBOU.
Právě tak, jak jste. Vaše Bytí ~ takový, jaký jste, JE SPONTÁNÍ, SVOBODNÝ, ŽIJE VE VĚČNÝ PŘÍTOMNOSTI, nemá čas dělat si starosti nebo přemýšlet.
Když jste sebou samými ~ JSTE BOHEM.
Jste VĚDOMÍM.
JSTE VŽDYCKY SEBOU.
Nikdy jste nebyli nikým jiným, nikdy jste nebyli ničím jiným.
Vaše podstata je Boží.
Nejste tím, čím se zdáte být.
To jediné, čeho se musíte zbavit je to zdání, nebo to mylný přesvědčení.
Protože to zdání je nepravdivý.
Přišel jsem zabít vaše ego, stejně jste ho nikdy nepotřebovali.
Vaše ego je jen hromada trápení.
Jak začít?
Dobrá, zaprvé..
Uvědomíte si, že místo, kde jste zrovna teď, ať už si myslíte že je dobré nebo špatné, ať už si myslíte že jste šťastný nebo smutný, ať si myslíte, že jste bohatý, nebo chudý, nebo nemocný, nebo zdravý, místo, kde jste zrovna teď, je vaše správné místo.
To je začátek.
Přestanete se snažit být někým jiným. Přestanete se snažit změnit váš život. Jste na vašem správném místě, ZROVNA TEĎ, právě tak jak jste. Jestli můžete být šťastnýma a klidnýma v místě, kde jste zrovna teď, znenadání zjistíte, že okolnosti se změní ve váš prospěch, a pak opět, budete na svém správném místě. Jakékoli změny se objeví co se vašeho těla~mysli týče, jste na svém správném místě. Čím víc to dokážete vidět, čím víc se dokážete dívat na to, co vám říkám intelektuálně , v duchu, inteligentně, tím klidnější se stanete, tím víc karmických vzorů začne odpadávat a vy se začnete probouzet.
Může to být pozvolné ze začátku. Všimnete si, že věci, které vás otravovali, už vás neotravují. Všimnete si, že lidé, se kterýma žijete, konflikty, co jste měli, přestanou, protože vy přestanete. Už není snaha něco vracet. Už není snaha, aby vyhrál váš úhel pohledu. Už není snaha najít tu správnou knížku (příspěvek na Fb!), toho správného učitele, nebo správného cokoliv. Zůstáváte sou~středěný.
Zůstáváte svobodný.
Když se něco stane, ať už je to ‘špatný’ nebo ‘dobrý’, prostě jen sedíte kde jste a zeptáte se,
“Komu se to stalo?” a SMĚJETE SE, PROTOŽE JSTE SE OSAMOSTATNILI od vašeho těla~mysli a začínáte si uvědomovat že vaše tělo~mysl má tu zkušenost ale ne VY.
Takže není se čeho bát. Není z čeho mít strach. Není nic, co by vás mohlo rozčílit. Není nic, co by vám mohlo ublížit. Uvědomujete si, že cokoli někdo udělá vašemu tělu, fyzicky, nebo slovy, nebo jinak, VÁM NIKDY, NIKDY NEMŮŽE UBLÍŽIT PROTOŽE NEJSTE VAŠÍM TĚLEM. Jedno, co vám kdokoli řekne, jedno, co vidíte vašima očima…nic se vás nemůže dotknout, protože nejste vaší myslí.
Opravdu jste osamostatnili SEBE od vašeho těla~mysli.
To je jen začátek.
Jak pokračujete dál vaše tělo a vaše mysl odpadnou. Nemyslím tím, že umřete. Myslím tím, že se pro TEBE stanou míň a míň důležitý, a TY už se s nima neztotožňuješ.
TY OPRAVDU VÍŠ, A CÍTÍŠ, A PROŽÍVÁŠ, ŽE TVÝ TĚLO A MYSL NEEXISTUJOU, A TY PŘESTO EXISTUJEŠ.
Neexistujete jako vaše tělo nebo vaše mysl. Existujete coby Konečná, Naprostá, ABSOLUTNÍ Realita, coby Vědomí, a už dál nevěříte, že vaše tělo a vaše mysl jsou změnou Vědomí. Jednoduše víte, že není žádný tělo, a že není žádná mysl. Jste bez ega. Není žádný důvod pro vaše tělo, mysl nebo svět existovat.
Možná to nejdřív ucítíte trochu, ale všimnete si, že čím silnější je ten pocit tím, jste šťastnější. Začínáte se spojovat s Vědomím. Začínáte cítit Realitu.
Svět se točí dál, lidé dělají co vždy, ale vy to vidíte docela jinak. Už nevidíte svět, jakej jste vídávali. Je to jak čtení časopisu. Ty obrázky v časopise jsou před vámi ,ale vy nejste ten časopis a nejste těmi obrázky. Kým, čím jste, je stále možná záhadou. Pamatujte, pokud to můžete vyslovit, není TO ONO. Proto nechodíte kolem a neříkáte každému, “Jsem čirou realitou,” nebo “Já jsem Vědomí.” Zůstanete zticha.
‘Podle jejich plodů poznáte je.’
STANETE SE SVĚTLEM VE SVĚTĚ TEMNA.
Samozřejmě za vámi přijdou lidé a cítí se dobře jen bytím s vámi. Našli jste mír. Tím jste vždy byli. Ve skutečnosti jste nenašli nic.
Stali jste se jen Sebou.
……..
Jak můžete dovolit věcem ~ mít nad VÁMI kontrolu?
To je to čemu se říká Rouhání ~ Urážka ~ Bytí ~ BOHA jímž JSTE ~ věříte že někdo nebo něco, vás může přinutit stěžovat si, rozčílit vás, cejtit se blbě, vás může donutit chtít změny…
K D O  J S T E ?
♥️Robert Adams 🙇
Satsang audio nahrávka ~
překlad textu Robert Adams Foltýn
převzato z FB skupiny Ticho srdce

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *