K zamyšlení

„Touha nemůže přežít tam, kde se vědomí stává ohněm.

Když se otevře třetí oko Pána Šivy, jako první shoří iluze.

Nikoliv svět… ale to falešné já, které na něm lpí.

Káma* byl obrácen v popel.

Ego následuje vzápětí.

A to, co zbývá… je čisté vědomí mimo strach, připoutanost a formu.“

Zdroj: FB

Káma je v hinduistické mytologii Bůh touhy a lásky, kterého Šiva spálil pohledem svého třetího oka, když se ho pokusil vyrušit z meditace.

Iluze (Mája): Základní koncept, že svět, jak ho vnímáme, není konečnou realitou, ale závojem, který musíme prohlédnout.

Falešné já: Odkazuje na koncept ega (Ahamkára), které se identifikuje s tělem a majetkem místo s čistým vědomím.


Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *