Jak nezabloudit na duchovní cestě

Před 7 lety jsem vám v rubrice Prameny ke studiu doporučovala, která mne tehdy hodně zaujala. O víkendu se mi po dlouhé době dostala opět do ruky, a tak jsem se do ní znovu začetla. Jmenuje se Moudrost nedokonalosti, autorem je anglický psychoterapeut Rob Preece. Kniha se zabývá procesem individuace (proces vedoucí k uskutečnění našeho bytostného Já) v životě buddhisty, ale je užitečná pro všechny z nás, ať již jdeme jakoukoliv cestou. (Pokračování textu…)

Posvátný prostor v Srdci

V našem Srdci je prostor. Nejedná se o fyzický prostor, ale o prostor samotného vědomí, přímou přítomnost Božství. V tomto vnitřním prostoru zřídka přebýváme. Stává se tak jedině v hlubokém spánku, kdy se do něho nevědomky vracíme, abychom si odpočinuli a osvěžili síly.
Když se díváme do naší mysli, vidíme uvnitř prázdnotu. Nejsme rádi sami, zvláště když se máme vypořádat s vnitřní prázdnotou, která zpochybňuje naší existenci. Jsme zvyklí se dívat ven a uvádět se ve vztah. Máme za to, že když jsme sami, nejsme nikým, nejsme s ničím ve vztahu a nemáme žádnou stimulaci a důležitost. (Pokračování textu…)

Frekvence – nová kniha

Začátkem devadesátých let jsem si  jako jednu z prvních tzv. duchovních knih koupila knihu Cestou intuice od Penney Peirceové. Toto dílo není pouhou teorií či nějakým zajímavým textem k zamyšlení. Je každodenně použitelným průvodcem s detailně vypracovanými návody, jejichž praktikování probouzí a aktivuje intuici. Pracovala jsem s ní dlouhou dobu a  doposud se k ní občas  ráda vracím. Proto mě moc potěšilo, když jsem na pultu knihkupectví objevila autorčinu novou knihu  s názvem Frekvence a podtitulem Moc osobních vibrací. (Pokračování textu…)

Spirituální cesta od utrpení k osvícení – nová kniha

„Duchovním vítězstvím v životě není, že nikdy neklesnete do propastné temné rokle, ale skutečnost, že se z ní naučíte vyškrábat ven. Potřebujete emocionální svaly, abyste se po citové stránce postavili na nohy, obdobně jako fyzické svaly, abyste napřímili svá těla. Na jejich posílení musíte zapracovat. Obnáší to vnesení světla, vnitřní práci duše.“

Marianne Williamson

Kniha Návrat k lásce od Marianne Williamson, které se věnuje praktickému použití systému zvaného „Kurz zázraků“, se řadí mezi perly duchovní literatury. Proto s radostí kvituji, že nyní v českém jazyce vyšla další knížka této uznávané spisovatelky a duchovní učitelky navíc věnující se tématu, které se týká nás všech. Kniha nese název Od slz k vítězství s podtitulem Spirituální cesta od utrpení k osvícení . (Pokračování textu…)

Čtení na Velikonoce

Milí moji, zdá se, že nadcházející velikonoční svátky budou co do počasí připomínat spíše jiné významné svátky, a tak mám pro vás tip na pěknou knížku. Jedná o velmi krásnou beletrii – román Beránek od autorky Lenky Procházkové. Kniha vyšla poprvé v roce 2000 a její další vydání z roku 2012 je stále ještě k mání na pultech knihkupectví.

„Sundala jsem Ježíše z kříže, abych ho vrátila lidem,“ říká autorka příběhu o svobodě, lásce a odpovědnosti za svět náš vezdejší. (Pokračování textu…)

Mapa pro cestu k uzdravení sebe samých

Přátelé, tahle kniha je výzvou k hlubší práci na sobě, neboť přichází s jednoduchým a zároveň celistvým systémem,jehož cílem je pochopení principů fungování zdraví anebo nerovnováhy v našem organismu. Mnozí z nás se na své životní cestě potýkáme s různými překážkami a neseme v sobě emocionální zranění oslabující naši životní sílu. Toto knižní dílo je tu od toho, aby nám pomohlo naše rány zahojit, abychom se uzdravili a nastoupili cestu individuace.  Kniha Tělo východu, mysl západu předkládá přes barevné čočky čaker komplexní systém zahrnující jak psychologii, tak spiritualitu i tělesnost a je nádherným příspěvkem k obnovení úžasného božského potenciálu v každém z nás. (Pokračování textu…)