Spirituální cesta od utrpení k osvícení – nová kniha

„Duchovním vítězstvím v životě není, že nikdy neklesnete do propastné temné rokle, ale skutečnost, že se z ní naučíte vyškrábat ven. Potřebujete emocionální svaly, abyste se po citové stránce postavili na nohy, obdobně jako fyzické svaly, abyste napřímili svá těla. Na jejich posílení musíte zapracovat. Obnáší to vnesení světla, vnitřní práci duše.“

Marianne Williamson

Kniha Návrat k lásce od Marianne Williamson, které se věnuje praktickému použití systému zvaného „Kurz zázraků“, se řadí mezi perly duchovní literatury. Proto s radostí kvituji, že nyní v českém jazyce vyšla další knížka této uznávané spisovatelky a duchovní učitelky navíc věnující se tématu, které se týká nás všech. Kniha nese název Od slz k vítězství s podtitulem Spirituální cesta od utrpení k osvícení . (Pokračování textu…)

Čtení na Velikonoce

Milí moji, zdá se, že nadcházející velikonoční svátky budou co do počasí připomínat spíše jiné významné svátky, a tak mám pro vás tip na pěknou knížku. Jedná o velmi krásnou beletrii – román Beránek od autorky Lenky Procházkové. Kniha vyšla poprvé v roce 2000 a její další vydání z roku 2012 je stále ještě k mání na pultech knihkupectví.

„Sundala jsem Ježíše z kříže, abych ho vrátila lidem,“ říká autorka příběhu o svobodě, lásce a odpovědnosti za svět náš vezdejší. (Pokračování textu…)

Mapa pro cestu k uzdravení sebe samých

Přátelé, tahle kniha je výzvou k hlubší práci na sobě, neboť přichází s jednoduchým a zároveň celistvým systémem,jehož cílem je pochopení principů fungování zdraví anebo nerovnováhy v našem organismu. Mnozí z nás se na své životní cestě potýkáme s různými překážkami a neseme v sobě emocionální zranění oslabující naši životní sílu. Toto knižní dílo je tu od toho, aby nám pomohlo naše rány zahojit, abychom se uzdravili a nastoupili cestu individuace.  Kniha Tělo východu, mysl západu předkládá přes barevné čočky čaker komplexní systém zahrnující jak psychologii, tak spiritualitu i tělesnost a je nádherným příspěvkem k obnovení úžasného božského potenciálu v každém z nás. (Pokračování textu…)

Cyklus života – kniha

Pro mne jako numeroložku je velmi zajímavé zabývat se cykly, které se objevují v našem životě. Veškerý lidský život je rytmickým procesem. Od okamžiku početí podléháme jistému vývojovému rytmu, z něhož se dá mnohé odvodit. Každý úsek má sám pro sebe zcela určitý význam, který – poznáme-li jej – můžeme využít nejen k naplnění svého určení, ale především k uskutečnění svého prvotního životního plánu. Některé cykly v našem životě se opakují a pomáhají nám projít znovu lekcemi, kterými jsme neprošli v cyklu předchozím.

Pracuji se symboly a archetypy, a tak není divu, že mne oslovila kniha  Cyklus života s podtitulem Témata a příběhy životní cesty od  izraelského jungiánského analytika a autora Erela Shalita.
(Pokračování textu…)

Posvátné smlouvy

posvatne-smlouvy

Milí přátelé,

kniha Posvátné smlouvy od Caroline Myssové vyšla již v roce  2005, dá se sehnat již jen a antikvariátech, ale čeká se dotisk. Rozhodně stojí za to si ji prostudovat. Kniha má podtitul Jak probudit svůj božský potenciál. No řekněte – kdo z nás po tom netouží?

Caroline Myssová, Ph.D., (*1952) je známá americká intuitivní lékařka, mystička a průkopnice na poli intuitivní diagnostiky a energetického léčení. Její specializací je pomáhat člověku porozumět emocionálním, psychologickým a fyzickým důvodům, proč se v jeho těle projevuje nemoc. Říká, že je schopná „vidět“ nemoc v těle pacienta. Zabývá se výzkumem lidského vědomí, energetického léčení, těmto tématům se věnuje ve svých workshopech a seminářích. Vystupuje také v rozhlasových pořadech. Pravidelně hovoří na HayHouseRadio.com. Spolupracuje s Dr. C. Normanem Shealym, M.D., Ph.D., zakladatelem Americké asociace pro holistickou medicínu. (Pokračování textu…)

Nová kniha od autora Životopis jogína

tajemstvi-trvaleho-stesti

„Jako jasné světlo uprostřed temnoty byla Jógánandova přítomnost na tomto světě. Tak vznešená duše jen vzácně sestoupí na Zemi, když ji lidé skutečně potřebují.“

-Šankaráčárja z Kančipuramu

Paramhansa Jógánanda patří k nejuznávanějším Mistrům jógy 20. století. Je autorem dnes již klasického díla duchovní literatury Životopis jogína. Byl jedním z prvních, kdo seznámili západní zájemce s naukou jógy a kladl důraz především na přímou zkušenost Boha, kterou nazýval „Seberealizace“- jeho učení je univerzální a nabízí praktický přístup k vnitřnímu probuzení. V Životopise jogína se mnozí hledající prvně setkali s postavou nesmrtelného jogína Babajiho a s jeho technikou Krija jógou. (Pokračování textu…)