Mahá Shivaratri

Shiva statue in Rishikesh, India

Přátelé milí,

odjíždím dnes do ašrámu ve Springenu, abych se občerstvila v přítomnosti svého duchovního Mistra. V ašrámu se v noci z pátku na sobotu zúčastním oslav Shivaratri. Mahá Šivarátri znamená „Velká noc Šivy“. 24 hodinová oslava je zaměřená na Šivovu schopnost zničit uchopení naší mysli egem. Celonoční bdění je věnované Pánovi Šivovi a zahrnuje obětiny pro Šiva lingam, abhišekámy, půdži a zpívání kirtanu až do úsvitu.

(Říká se, že Šivův lingam symbolem všech symbolů, nebo’t v sobě zahrnuje všechny zjevené symboly světa. Neznázorňuje, jak bychom se na první pohled domnívali, mužskou tvořivou sílu a nemá sexuální podtext. Šivův lingam doslovně znamená „božství, které ještě není vyjádřeno“. Toto božství totiž vlastně nejde jinak vyjádřit, je nepopsatelné. Šivův lingam je pak vědění něčeho, co je za hranicemi symbolu.) (Pokračování textu…)

Poděkování

Buddha golden statue blessing hand, Wat Pho, Thailand

„Přišli jsme na tuto Zemi jako spirituální bytost, abychom měli lidskou zkušenost. Nejsme lidské bytosti, které mají spirituální zkušenost. Vydělávání si na živobytí, placení účtů a dostávání všem našim zodpovědnostem je součástí toho být spirituální. Je známo, že Vesmír nám dá vše, o co si řekneme a co potřebujeme, ale musíme si to zasloužit. Nemůžeme očekávat, že dostaneme zaplaceno za práci, kterou jsme neodvedli. Nikdo nemůže dostat něco, co si nezasloužil v tomto životě anebo v předchozích inkarnacích. Člověk dostává, co potřebuje, když si to získá svojí vlastní námahou. Čas, vůle a energie mají být rozumně proměněny v získání peněz na to, co potřebujeme k příjemnému životu.“

Dr. Joseph Michael Levry

Přátelé drazí,

velmi si vážím a ze srdce děkuji těm několika z vás, kteří jste v poslední době ocenili finančním příspěvkem můj čas strávený nad tvorbou těchto stránek. 

Ať jste i vy požehnáni!

S láskou a úctou k vám všem.

Sofie 

Člověk, který vykonává práci své duše životem tančí. A jak to máte vy?

„Život se rovná dlouhému řetězu v Božím oceánu.

V tomto vtělení vidíme jen jedinou část tohoto řetězu.

Minulost a budoucnost tu odpočívají neviditelné v jeho hlubinách,

a svá tajemství vyzradí jen tomu,

        kdo žije v souladu s nekonečnem.“   

Z knihy „Slova Mistra“ od Paramahansa Yogananda

Náš život je jen jednou z nesčíselné řady zkušeností naší duše. Duše existuje mimo čas. Duše, které si ke svému vývoji zvolily fyzickou zkušenost života, svou energii už mnohokrát vtělily do celé řady jiných psychických nebo fyzických forem. (Pokračování textu…)

Podpora stránek

Depositphotos_7082441_s
Přátelé,

od roku 2009 s vámi na těchto stránkách s láskou sdílím vše, co mě osobně provází na mé duchovní cestě. Je to tvořivý proces a věřte, že mě moc těší. Dostávám od vás krásné zpětné vazby, poděkování a hřejivá slova. Děkuji vám za ně, stejně tak jako za důvěru, se kterou se pravidelně na mé stránky vracíte. Mnozí z vás se ptáte, jakým způsobem můžete přispět k tomu, aby stránky „žily“ dál a vy jste se mohli každý den těšit na nové podněty a informace.
(Pokračování textu…)

Veď mě dál, cesto má…

cesta jde dálPřátelé,

právě jsem se chystala napsat sdělení na svou stránku v duchu toho, že se po dlouhé době vracím zpět do praktického života a tzv. „normálního“ pracovního procesu, když se ke mně dostal níže uvedený channeling. Miluji tyto synchronicity.

Mým záměrem je, aby tyto stránky žily dál, protože je vás denně opravdu hodně, kdo si stránky rozkliknete a necháte se inspirovat Myšlenkou dne nebo nebo nějakým jiným příspěvkem, ale pravdou je, že času na to budu mít k dispozici mnohem méně.

Moje „práce“ se má patrně odehrávat již na jiném poli. (Pokračování textu…)

Poděkování

Beautiful young woman wearing elegant white dress walking on a forest path with rays of sunlight beaming through the leaves of the trees

 

Vážení a milí moji,

děkuji těm z vás, kteří jste doposud přispěli na provoz těchto stránek. Na www.novoucestou.cz denně pravidelně zavítá více než 2000 lidí. Těší mne, že zde nacházíte inspiraci a informace, které vám pomáhají lépe se zorientovat nejen v této transformační době, ale především v sobě samotných. Tvorba těchto stránek je už 8 let mou velkou radostí a denně nad ní trávím nemálo času, a tak je mi potěšením a ctí, když mi někteří z vás v rámci vyrovnání energií v dávání a přijímání, vyjadřujete svou podporu malým finančním příspěvkem.

Děkuji vám také za zpětnou vazbu, kterou od vás dostávám prostřednictvím mailů. Vaší důvěry si nesmírně vážím.

Doufám, že zde budete i nadále nacházet informace, které nějak rozezní tu správnou strunu ve vašem nitru. Pokud zde najdete něco, co je v souladu s vaší vnitřní moudrostí, jednejte podle toho. Neváhejte a vydejte se novou cestou!

S láskou a úctou k vám všem,

Sofie