Inspirace

Když Bůh je vše, co máte,

pak vše, co máte, je vše, co potřebujete.

Máte prostě všechno.

Proste Boha o Jeho dosažení.

Paramahamsa Sri Swami Vishwananda

Láska

„V životě jsme všichni spojeni jednou věcí a tou je láska. Je za hranicemi náboženství, je za hranicemi duality, která je ve vaší mysli, protože láska nepozná žádnou dualitu. Láska jen ví, jak milovat.  Láska nic nečeká. Tuto lásku projevujeme každý den. Někteří to dělají vědomě a u jiných se to děje nevědomě.

Co je nejvyšší forma uctívání? Láska je největší formou uctívání. Láska boří všechny bariéry, které si stanovíme. Dokonce ani mysl nemůže pochopit lásku, protože  láska všechno transcenduje. Manifestací lásky je sám Bůh. (Pokračování textu…)

Miluj a nikdy nebudeš sám

Přestaňte se dívat na špatné a dívejte se na dobré. Jen když se začnete soustředit na dobré a začnete o sobě smýšlet pozitivně, budete schopni ponořit se do oceánu Lásky. Pak se vaše srdce otevře. Uvědomte si, že když se stanete milencem, bude ten, koho milujete, vždy s vámi. Po celý čas. Ale musíte se stát milencem. Musíte šíleně milovat Boha, stejně šíleně, jako milujete svého partnera. Na chvíli – říkám na chvíli, protože vám to většinou dlouho nevydrží… …Musíte skutečně porozumět tomu, co je Láska. I v normálním vztahu zapomenete v zamilovanosti na všechno. Vše jde dobře. Po nějakém čase nastoupí rutina a pak už toho máte po krk.

Ale skutečná Láska, kterou máte uvnitř vašeho srdce, té nikdy po krk mít nebudete, protože z té jste utvořeni; z ní je stvořeno vaše tělo, každá vaše buňka. Jen si to musíte uvědomit a říct si: „Jsem součástí Boha, jsem stvořen k Jeho obrazu, já jsem s Ním a On se mnou.“ Jakmile si tuto Jednotu uvědomíte, pak se jí i stanete.

Paramahamsa Sri Swami Vishwananda, z knihy Just Love

 

Myšlenka na dnešní den

Tady na Zemi se neustále zamilováváme a odmilováváme. Avšak v Božské Lásce nikdy nepadáme („fall in love“) naopak se pozvedáme. Toto je Láska, kterou kultivujeme, když se odevzdáváme Guruovi a díky této Lásce se zvedáme z lidského stavu do božského.
Paramahamsa Šrí wámí Vishwánanda

https://www.bhaktimarga.org/inspirations

Když Vás Bůh zavolá


„Lidé si myslí, že je jen náhoda, když se stali duchovními, a že je to jen způsob, jak prožívat štěstí. Ono to ale tak není. Jestli vás Bůh na duchovní cestu povolal, a je úplně jedno k jakému náboženství, povolal vás tak svou milostí do různých úrovní duchovnosti. Mysl chce ale neustále všemu rozumět. Předně se snaží pochopit, odkud sama přichází. Tajemství se skrývá v duši, jenže lidé dávají na intelekt, mysl a smysly, jímž však rozumění jen obtížně. Proč hledáme? Můžete si říkat:“Jsem šťastný. jsem šťastný na jakékoliv cestě. Jsem šťastný prostě tak, jak jsem.“ Ale takhle tomu není. Člověk chce být šťastný, ale není, protože jeho duše touží po něčem jiném. Položili jste si někdy otázku, po čem touží vaše duše? Touží po vnějším světě? Ano? Ne, netouží. Duše touží po něčem větším. Nicméně tato větší věc je pro mysl velmi obtížně pochopitelná. Mysl, intelekt a lidské smysly pevně drží člověka a snaží se, aby se soustředil jen na vnější okolí. jenže jakmile se soustředíte na vnější svět, jste omezeni právě jen na něj. Tohle není smyslem vašeho života. Smyslem je plně realizovat vaše Bytí. (Pokračování textu…)

Daršan Paramahamsy Šrí Swámího Vishwanandy v Bratislavě již nadcházející pátek!

15123145_1026019170857560_2530853025053020473_o-1

 

Paramahamsa Šrí Svámí Vishwananda přijede 20. ledna 2017 po dvou letech opět do Bratislavy. Hlavním poselstvím Paramahamsy Šrí Swámího Vishwanandy je velice jednoduché: Prostě milujte.

Svůj život zasvětil otevírání srdcí lidí a probouzení jejich přirozené schopnosti milovat za hranice jakéhokoliv podmiňování. Jeho cílem je pomoci druhým najít a realizovat co největší, neomezenou, bezpodmínečnou – Božskou – Lásku, která je již v každé lidské bytosti přítomna. Jeho cílem je pomoci druhým najít a realizovat nejvyšší, bezpodmínečnou Lásku, která je přítomna v srdci každé lidské bytosti. Pokud chcete zažít dotyk opravdové, čisté Lásky, nenechte si tuto možnost ujít. (Pokračování textu…)