Aktuálně na nebi…

Tak hlavně se z toho nepos*at!
Vlídné ráno? Už bylo. Prší, jak prší, včera i dnes, a přesto je to rozdíl. Zatímco s Lunou v Rybách jsme vláčně bloudili impresionistickým snem, kapky něžně zvonily o parapet a stékaly po okenních sklech, Luna v Beranu nám tutéž dešťovku chrstne z bečky nachytané vody kýblem rovnou do ksichtu. Na nějaký vzpomínání a sladkobolný stesky není čas.


Beran tu je od toho, aby prorazil cestu, a ne aby se dojímal nad kdejakou blbinou. Rychlá a akční Luna v Beranu odhodlaně vyráží do nového dne a napere to rovnou do Chironu. Hm, zas tu někoho něco bolí? Ty vole, sorry jako, ale s takovým fňukáním bysme nedošli nikam! Seber se a vstávej, přežili to jiní, přežiješ taky! Hlavně mi tu neřvi, na to fakt nejsem stavěnej!

Tempo dne je překotné, energie odhodlaná. Vyrážíme vpřed a rveme to hlava nehlava. Díky Chironu nejspíš nějakou chytneme, na druhou stranu, z ran se dokážeme otřepat mnohem rychleji než jindy. A o co jde? Beranská klasika: neomalená poznámka, netaktní dotaz, nevhodný komentář. Srážka se s bezohledností, sobectvím, hrubostí a neurvalostí. Iritabilita, výbušnost, agrese. Náhodná situace, pro všechny ostatní indiferentní, která se nám trefí basebalovou pálkou rovnou do kolenní čéšky. V Beranu je klidně možná i skutečná fyzická inzultace. Ale abychom jen neukazovali prstem, kus Berana má v sobě každý a v příslušné oblasti života si velmi snadno dokážeme naběhnout proti zdi a otřískat si hlavu zcela bez přispění okolí.

Tak jo. Dnes možná dostaneme přes hubu a doufejme, že jde o metaforu. Ale s každou ránou nabízí Chiron i léčení: žádný soucit, žádné ťuťu ňuňu, nýbrž nakopávací dávka sebedůvěry a nabídka přímočarého řešení. Líbí? Fajn. Nelíbí? Dobře nám tak.

Klára Koničarová, www.astropsychologie.cz