Nová kniha – Jak nalézt vnitřní bohatství

 

Kniha Nemoc jako cesta od Ruedigera Dahlkeho a Thorwalda Dethlefsena zabývající se duševními a duchovními příčinami nemocí byla jedna z prvních, které jsem z této tématiky četla. Následovala Nemoc jako symbol a Princip stínu. Když jsem nyní v knihkupectví objevila novou knihu tohoto autora, který se tentokrát spojil s Veitem Lindauem, a zjistila, že se týká téma hojnosti a plnosti života, neváhala jsem ani chvilku.

Kniha se jmenuje OMEGA Jak nalézt vnitřní bohatství a nadchla mě stejně tak jako ty předchozí. Otevřela jsem ji, přečetla si Manifest plnosti a věděla jsem, že je to kniha, která mě obohatí. Určitě obohatí i vás!

„Vylečte se z iluze vnitřního nedostatku. Nedostatek není skutečný, nedostatek je jen chyba v naších myslích.“

Právě teď nastal čas napravit tento klam a naplno prožít bohatství, a to jak vnitřní, tak vnější, a velkoryse je sdílet se světem. Ruediger Dahlke a Veit Lindau, jedni z nejznámějších duchovních učitelů, v této knize společně píšou o nedostatku povědomí, který činí náš život těžším, který z nás dělá nešťastné a vlastně vnitřně i zevně chudé, který má dokonce i tu zlou moc zničit naše vztahy a učinit nás fyzicky nemocnými. Autoři nám ukazují cestu k procesu, který začíná v našich srdcích a má sílu hluboce transformovat naše životy a učinit z nich místo lásky a štědrosti. A toto je OMEGA – revoluce v našem myšlení a pocitu, v našem vědomí a na našich činnostech.

Slova autorů lze pochopit ještě lépe za pomoci vývojového kruhu tvořeného souborem dvanácti pra-principů: Princip Mars–Beran (agrese a vzmach), Venuše–Býk (sebehodnocení, zakořenění, smyslová radost), Merkur–Blíženci (vzájemné sdílení a komunikace), Luna–Rak (citlivost, pochopení, bezpečí, životní rytmus), Slunce–Lev (kreativita, vyzařování, střed), Panna–Merkur (pořádek a rozum), Venuše–Váhy (skryt harmonie bohatství), Pluto–Štír (radikální bohatství), Jupiter–Střelec (růst, nalezení smyslu), Saturn–Kozoroh (vytrvalost), Uran–Vodnář (buřič), Neptun–Ryby (oceán jednoty). Kdo si zvolí uvedenou cestu, bude mít na své straně – jakoby mimochodem – všechny čtyři elementy, tedy vodu, oheň, vzduch a zemi.

„Tato kniha tě zve k sobě samému. Aby sis na sebe vzpomněl. Aby ses probudil. Abys pozvedl perutě svojí duše a napjal je do plné šíře. Abys plně poznal svoje niterné bohatství a oslavil je. Abys svoje bohatství dokázal využít i navenek. A konečně abys poté svoje nové zkušenosti dokázal sdílet s námi ostatními…

…Problémem nejsou peníze ani bohatství, nýbrž naše nejhlubší přesvědčení. Pokud věříš, že ti něco chybí, bude ti téma nedostatku otravovat život. Pokud však budeš ono téma využívat s velkou opatrností k tomu, abys poznal sebe sama, stane se pro tebe významnou zastávkou na cestě domů.“ Veit Lindau

Ukázka z knihy:

Manifest plnosti

Přeji nám všem rychlou a příjemnou cestu z vědomí nedostatku do vědomí hojnosti a plnosti, ať již s touto knihou nebo bez ní.

Sofie

 

 

 


Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *