Píseň života

 

Život může být písní, ale člověk ji nemusí poznat; není to nevyhnutelné. Ten potenciál tu je, ale je třeba ho realizovat. Mnozí lidé si myslí, že všechno skončilo dnem, kdy se narodili. Nic tím neskončilo.

V den, kdy jste se narodili, všechno teprve začalo. Ve vašem životě dochází milionkrát ke zrození. Musíte se rodit stále znovu a znovu a znovu.

Lidé mají obrovský potenciál, mnoho stránek; lidé jsou vícerozměrní. Ale člověk nikdy nezkoumá vlastní bytí, a proto je život tak smutný a chudý. Tohle je skutečná chudoba. Vnější chudoba není velký problém; dá se vyřešit. Technika dojde k bodu, kdy z této planety chudoba vymizí; ten čas nastane. Skutečným problémem je vnitřní chudoba. I bohatí lidé žijí velmi chudý život. Jejich tělo je přecpané jídlem, ale jejich duše trpí hladem. Nepoznali píseň života, nikdy o ní neslyšeli. Prostě jen nějak existují, zvládají určité věci, vlečou se životem, ale není v tom žádná radost.

Člověk může poznat nádhernou píseň, může mít nesmírné  bohatství, ale hlavně musí začít zkoumat. A nejlepším způsobem, jak prozkoumáte píseň lásky, je milovat: to je ta pravá metodologie. Logika je metodologií vědy a láska je metodologií duše. Logika vám umožní jít stále hlouběji do hmoty, láska vám umožní jít stále hlouběji do vědomí. A čím hlouběji se dostáváte, tím hlubší píseň zaznívá. Jakmile člověk  dosáhne samotného jádra vlastního bytí, stane se celý život oslavou, jednou velkou oslavou.“

Osho


Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *