Aktuálně na nebi

Merkur se ve znamení Panny otáčí

Ondřej Habr

Den před úplňkem zažívá silné okamžiky Slunce v Panně. S ním i my ostatní. Je v opozici s Neptunem ve znamení Ryb.

Tento aspekt nás vede i jasnému odlišení chtěného a nežádaného, potřebného a nechtěného. Je to zároveň i velký den pro všechny bojovníky s chaosem. Zdá se, že ten v některých okamžicích vítězí nad racionálně uspořádanou realitou. Je ovšem realita uspořádána racionálně?

Nedost na tom. S tímto aspektem se můžeme dotknout čehosi většího, něčeho, co nás ve všech směrech přesahuje. Vesmír, neohraničený prostor, bezpodmínečná láska … přijde na to, co si kdo dovede a potřebuje vybavit.

Jakoby se zastavil čas. Merkur ve znamení Panny stojí na 29. stupni, přesně v kvinkunxu s retrográdním Uranem. I odsud pramení chaos, neorientace. Ale také překvapivé nové pohledy na věc, výroky. Čekejme i to, že zdánlivě jasné situace se mohou otočit, jejich aktéři obrátit.

Kdo se ale aktivně připraví, může využít (správný) čas k tomu, že změní běh svého života. Bude si všímat jiných věcí, chodit jinými cestami, používat jiné prostředky, ale i slova. Je tu velká možnost měnit věci a přesměrovávat procesy zdola. Ne velkými rozhodnutími a mohutnými gesty, ale tím, že začneme fungovat jinak.

Tomu hodně rozumějí Blíženci, Panny, ale i všechny planety, které my ostatní máme v těchto znameních.

Je i ta správná doba informovat o změnách, novinkách i o tom, co se nám urodilo v hlavě a chceme, aby o tom naši blízcí i vzdálenější věděli.

Úterní den bezprostředně předchází úplňku ve znamení Ryb, který nastane ve středu kolem deváté ranní. Nastává také i doba čištění, v tomto případě myšlenek, úmyslů. Lze se úspěšně zbavovat všeho, co nepotřebujeme, doslova to můžeme vyloučit ze svého prostoru.

Úterní den bude patřit mezi ty, které si nejspíš budeme pamatovat. Stojící Merkur v Panně velmi dobře osvětluje všechno dění kolem nás. Všímáme si detailů a díky opozici Slunce a Neptunu můžeme vidět i souvislosti.

Nebudeme to mít se sebou tento den jednoduché. Ale kdy jindy si ujasnit, za čím stojíme a co nám stojí za to.

 

https://www.facebook.com


Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *