Myšlenka na dnešní den

„Otevřete se radosti, klidu a

bezpodmínečnému sebepřijetí.

Jste cenní a jste mocní.

Ať už to cítíte, nebo ne,

vaše nesmrtelná duše to ví.“

 Sandra Anne Taylor

Beltaine – čas probuzených smyslů

oslava22

 

Moji milí,

máme tady poslední dubnový den (a hlavně noc), který je v germánské tradici zasvěcen svaté Valpurgii, bojovnici proti temným silám. Máme možnost účastnit se slavnosti ohně a spálit v něm vše staré. V keltské tradici v tento večer začíná svátek zvaný Beltaine. Je to čas lásky. Příroda je již zcela probuzená, vše je jakoby čisté a plné barev. Probouzí se touha plodit. V před­večer prvního máje dosahují sexuální síly světa vrcholu. Beltaine je svátek s dvojí symbolikou – plodnosti a smrti. Nedříve je třeba odevzdat ohni vše staré a přežité, aby se mohlo narodit něco nového. (Pokračování textu…)

Velikonoce

Milí moji,

máme tu Velikonoce – svátky jara, během kterých lidé odjakživa slaví znovuzrozené světlo. Příroda se probouzí tím, jak den za dnem přijímá víc a víc sílu ohně ze Slunce. I my bychom měli začít s prvními květy rozkvétat a nebát se přijímat vše, co nám může pomoci ve vnitřním růstu. Udělejme si chvilku a požádejme Slunce o oheň k rozdmýchání našich vizí…

A připomeňme si, že něco musí vždy odejít, zemřít, aby se mohlo narodit nové. Dovolme to! Nové vysoko dimenzionální energie, které jsou nyní na naši planetu ukotvovány, nám  mohou pomoci překonat  pocity oddělenosti v našem nitru a podpořit nás v tom, abychom přijali to, jací jsme a kde se právě teď na své cestě nacházíme. Je to součástí milosti a daru, který je nám v tomto čase dáván – daru, který nám má pomoci spojit se s celým svým Já, propojit lidské s božským. (Pokračování textu…)

Velikonoce

 

244

Přátelé milí,

ať jsou pro nás všechny nadcházející Velikonoce opravdu svátkem radosti a znovuzrození… do vědomí Jednoty!

S láskou,

Sofie

Nový rok

Přátelé milí,

nadchází nový rok našeho žití. Vydejme se novou cestou; staňme se prostředníky mezi Nebem a Zemí, nástrojem Boha. Žijme v radosti, pokoře a lásce, v souladu s tichým hlasem svého srdce.

Jak řekl Tomáš Akvinský: „Svatost nespočívá v tom, že hodně víme nebo že hodně rozjímáme. Velké tajemství svatosti spočívá v tom, že hodně milujeme.“

Tak ať je rok 2017 rokem lásky a naplněné naděje!

Sofie

Přání do nového roku

pf-2017-1