Myšlenka na dnešní den

„Milovat neznamená chtít učinit druhého šťastným.

Znamená to být šťastný a nabídnout své štěstí i druhému.“

Myšlenka na dnešní den

„Je dobré čas od času odsunout všechny rekvizity a podívat se, co je pod nimi. Pomáhá nám to připomenout si, co je skála, po níž kráčíme, a co je jen písek.“

Madeleine L´Engleová

Brána mezi světy otevřena

svjannoc

Moji milí,

máme před sebou tajuplnou Svatojánskou noc (z 23. na 24. června), během které můžeme sbírat léčivé byliny (zejména třezalku) a také trochu kouzlit. Říká se, že o Svatojánské noci jsou všechny prameny, vřídla a studny plné léčivých sil.  (Pokračování textu…)

Člověk, který vykonává práci své duše, životem tančí! A jak to máte vy?

Fractal artwork, abstraction of a clockwork, a time machine

„Život se rovná dlouhému řetězu v Božím oceánu.

V tomto vtělení vidíme jen jedinou část tohoto řetězu.

Minulost a budoucnost tu odpočívají neviditelné v jeho hlubinách,

a svá tajemství vyzradí jen tomu,

        kdo žije v souladu s nekonečnem.“   

Z knihy „Slova Mistra“ od Paramahansa Yogananda

Náš život je jen jednou z nesčíslné řady zkušeností naší duše. Duše existuje mimo čas. Duše, které si ke svému vývoji zvolily fyzickou zkušenost života, svou energii už mnohokrát vtělily do celé řady jiných psychických nebo fyzických forem.

Pro každou inkarnaci si duše vytváří jiné tělo a jinou osobnost. Každý z nás tak, vědomě nebo nevědomě, přispívá svým vlastním způsobem, svými schopnostmi a tím, co se má naučit, k vývoji své duše. Každý náš fyzický, emocionální a psychický rys, který tvoří naši osobnost a naše tělo (silné nebo slabé svaly, pronikavý nebo pomalý intelekt, dokonce i barva očí a vlasů) – jsou dokonale vhodné a přizpůsobené účelům naší duše. Většina z nás si není jiných inkarnací své duše vědoma. (Pokračování textu…)

Pozvánka na výstavu

Přátelé,

moc ráda zde sdílím pozvánku na výstavu Mandal Světla a Radosti mé kamarádky Zuzky. Výstava bude probíhat od 12.6.2017 v Gallery café Blanka, kousek od stanice metra Želivského v Praze. Více informací najdete na http://www.gallerycafeblanka.cz/. Již teď se moc těším.

Potkáme se tam?

Sofie

Myšlenka na dnešní den

„Otevřete se radosti, klidu a

bezpodmínečnému sebepřijetí.

Jste cenní a jste mocní.

Ať už to cítíte, nebo ne,

vaše nesmrtelná duše to ví.“

 Sandra Anne Taylor