22. září – oslava Podzimní rovnodennosti

Milí přátelé,  dnes nastává na zemi Podzimní rovnodennost. Tento příspěvek jsem na svých stránkách publikovala v roce 2010, takže je to článek archívní, ale třeba se najdou ti, kteří na tento web přišli nedávno a tak pro ně bude povídání o Podzimní rovnodennosti nové.

V den Podzimní rovnodennosti je na celé naší planetě den a noc stejně dlouhý. Světlo a tma je naprosto vyvážené, vnější svět je v harmonii se světem vnitřním.  Dny Rovnodennosti vždy předznamenávají změny období – Jarní rovnodennost je příslibem nadcházejícího léta a Podzimní rovnodennost ukazuje na blížící se zimu. Nové přicházející období svým způsobem ovlivní celý náš život – způsobí jednak změny uvnitř nás samotných i venku, jakož i uvolnění nových energetických vzorců. Je to doba, kdy máme transformovat a uvolňovat minulost, posunout se dopředu. A tak neváhejme, milí přátelé, a využijme vyvážené a silné energie tohoto dne k tomu, abychom si ujasnili nový směr, kterým chceme jít. (Pokračování textu…)

Inspirace

Kráčejte podle Světla vlastního srdce…

K zamyšlení

Moudrost  sama o sobě nic neznamená, pokud ji nosíme jen v sobě. Musí být předávána dál, jinak skončí jako šperky – měly by sloužit jako ozdoba, ale většinu času jsou schované na nějakém bezpečném místě. Moudrost je moc, která pochází z činnosti. Můžeš použít tuto sílu, kdykoli budeš chtít. Jen tím, že budeš zkoušet a experimentovat, můžeš  zjistit a ověřit si, jestli to, co děláš, je dobré nebo špatné. Jestli jdeš správným směrem nebo ne.

 

Myšlenka na dnešní den

„Po smyslu života se nikdy neptáme, milujeme-li.“

Osho

Myšlenka na dnešní den

Odpovědí na všechny otázky je láska. Ať už máme jakékoli starosti, jakékoli problémy, musíme k nim přivést lásku.Řešení bude vždy obsahovat lásku. V odpovědi bude vždy přítomna láska. Pokud budeme schopni vnést do každé situace lásku, najdeme z ní cestu ven.“

Barbara De Angelis

Myšlenka na dnešní den

„Milovat neznamená chtít učinit druhého šťastným.

Znamená to být šťastný a nabídnout své štěstí i druhému.“